UPC Polska jest kolejnym operatorem, który poszerza swoją ofertę o usługę dostępu do szerokopasmowego internetu stacjonarnego z prędkością 1 Gbit/s. Początkowo oferta ta była dostępna tylko Warszawie. Teraz operator zapowiedział uruchomienie jej w kolejnych 12 miastach. Pozwoli to na dotarcie do 60% gospodarstw domowych znajdujących się w zasięgu sieci UPC.

Jeszcze jakiś czas temu najszybsze łącza internetowe były jedynie dostępne jedynie dla osób mieszkających w zasięgu sieci światłowodowych kilku polskich operatorów. Dzisiaj sytuacja jest o wiele lepsza, ponieważ gigabitowy internet mogą oferować również operatorzy kablowi. Korzystają oni z technologii DOCSIS, która do poprawnego działania wymaga od operatora budowy tzw. hybrydowej sieci światłowodowej HFC. Oznacza to, że operatorzy kablowi inwestują w rozbudowę swojej sieci światłowodowej, a na tzw. ostatniej mili znajduje się instalacja kablowa. W ten sposób UPC już dzisiaj oferuje internet o prędkości 1 Gbit/s w 8 miastach. Są to: Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Katowice, Częstochowa oraz Kraków.

1 Gbit/s od UPC trafi w sumie do 12 nowych miast

Jak na razie przedstawiciele UPC podali jedynie 7 nowych miast, w których dostępne są łącza o prędkości 1 Gbit/s. Jednak w przesłanym komunikacie prasowym mowa jest o kolejnych 5. Łącznie daje to 12 nowych miejscowości.

„Dzięki wieloletnim inwestycjom w rozwój sieci opartej na światłowodach realizujemy obietnice złożone naszym klientom – wprowadzamy przełomową prędkość gigabitową w kolejnych 12 miastach w Polsce, dzięki czemu docierać będzie ona do 60 proc. gospodarstw domowych w zasięgu naszej sieci. Wraz z najlepszą ofertą telewizyjną i obsługą, pozwoli nam to umocnić pozycję lidera rynku, kontynuując strategię dostarczania najwyższych prędkości i najlepszego Wi-Fi naszym klientom i konsekwentnie podnosić ich satysfakcję.” – Robert Redeleanu, CEO UPC Polska

UPC kładzie również duży nacisk na dobrze działającą sieć Wi-Fi. Operator oferuje swoim klientom urządzenia systemu Smart Wi-Fi oraz wzmacniacze Wi-Fi Booster. Rozwiązania te są przydatne dla osób, które mieszkają w dużych domach, gdzie sygnał Wi-Fi jest mocno tłumiony przez napotkane ściany.

Źródło: UPC

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.