Wczoraj mieliśmy dzień, w którym tzw. fake newsy są powszechnie akceptowalne. Z kolei dzisiaj możemy skupić się na tym, co interesującego działo się w świecie nowych technologii podczas zeszłego tygodnia.

Oppo nie zamierza sprzedawać smartfonów w Stanach Zjednoczonych

Chińscy producenci nie mają łatwo w Stanach Zjednoczonych. Najpierw Huawei oraz ZTE zostali bezpodstawnie oskarżeni o szpiegowanie obywateli USA. Później Donald Trump zablokował próbę kupna Qualcomma przez Broadcoma. Natomiast operatorzy zrezygnowali ze sprzedaży chińskich smartfonów. Dlatego właśnie Oppo zrezygnowało ze swoich planów wejścia na rynek amerykański. Chińczycy będą musieli zadowolić się rynkiem europejskim, który jest otwarty na producentów z tego kraju.

Brytyjczycy stracą prawo do korzystania z domen .eu

brexit

Wielka Brytania potwierdziła chęć wystąpienia z Unii Europejskiej, co ma nastąpić do 30 marca 2019 roku. Dotychczas mało przypuszczał, że Brexit będzie miał większy wpływ na świat nowych technologii. Problem mogą mieć brytyjskie firmy, które posiadają zarejestrowane domeny .eu. Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, obywatele oraz urzędujące w tym kraju firmy nie będą mogli przedłużać posiadanych domen. Sprawa jest dość poważna, ponieważ aż 317 286 domen .eu zostało zarejestrowanych przez obywateli Wielkiej Bratani. Taki obrót spraw może doprowadzić do tego, że wiele firm będzie chciało ominąć nałożone ograniczenia.

Koreański operator uruchomi komercyjną sieć 5G w marcu 2019 roku

KT 5G

Producenci stacji bazowych oraz operatorzy sieci komórkowych intensywnie testują nową technologię. Rok 2018 ma być czasem testów pilotażowych, które są ostatnim krokiem przed uruchomieniem pierwszych komercyjnych sieci 5G. Południowokoreański operator KT planuje już w pierwszym kwartale przyszłego roku rozpocząć świadczenie usług dla klientów korporacyjnych za pomocą nowej technologii. Natomiast konsumensci będą mogli skorzystać z sieci 5G w drugim kwartale 2019 roku. Na początku nowa technologia będzie dostępna tylko w gęsto zaludnionych obszarach.

LG G7 ma być dostępny w dwóch wariantach: LCD oraz OLED

LG G7

Ekrany OLED już na dobre zawitały do świata smartfonów. Na ich stosowanie zdecydowało się już nawet Apple. Natomiast LG wprowadziło wyświetlacze OLED wraz z premierą flagowca V30. Z kolei smartfony z serii G były do tej pory wyposażone w zwykłe ekrany LCD. Do tej pory myśleliśmy, że LG G7 będzie posiadać nowe wyświetlacze OLED. Jednak ostatnie plotki sugerują, że Koreańczycy zdecydują się na wprowadzenie dwóch wariantów nowego flagowca, które będą się różnić zastosowanymi ekranami.

59 pozwów przeciw Apple za spowalnianie iPhone’ów

Pod koniec zeszłego roku Apple zostało nakryte na praktyce polegającej na spowalnianiu iPhone’ów ze starszymi bateriami. Okazało się, że w systemie iOS został zaimplementowany mechanizm, który zmniejszał maksymalną częstotliwość taktowania procesora, jeżeli została wykryta pogorszona sprawność akumulatora. Fakt ten nie został zatajony przed użytkownikami. Kłopotliwa funkcjonalność została wprowadzona wraz z jedną z aktualizacji systemu iOS. Dlatego Apple zostało pozwane aż 59 razy o celowe postarzanie produktów.

Xiaomi Mi 7 może mieć czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem

Xiaomi Mi 7

Chińczycy nie zaprezentowali jeszcze swojego nowego flagowca, którym jest oczywiście Xiaomi Mi 7. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie poznaliśmy przyczynę powstałych opóźnień. Analiza kodu źródłowego MIUI wskazuje na to, że Xiaomi Mi 7 zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych zintegorwany z wyświetlaczem. Najprawdopodobniej będzie to sensor Synaptic Clear ID FS9500, który znalazł się już w smartfonach Vivo.

Zewnętrzne karty graficzne będzie można podłączyć do komputerów Apple

Mac GPU

Apple już od pewnego czasu korzysta w swoich komputerach z interfejsu Thunderbolt 3. Jednak nie był on w pełni wykorzystywany. Sytuacja ta została zmieniona przez aktualizację MacOS High Sierra 10.13.4, która wprowadza obsługę zewnętrznych układów graficznych podłączonych przez port Thunderbolt 3. Niestety aktualna implementacja tego rozwiązania posiada kilka ograniczeń. Pierwsze dotyczy modeli obsługiwanych układów. Są to karty AMD z serii Vega i Polaris. Drugie ograniczenie sprowadza się do wspieranych zestawów, którymi są PowerColor Devil Box.oraz Sapphire GearBox.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.