Wczoraj był dzień, kiedy trzeba było bardzo ostrożnie podchodzić do rewelacji publikowanych w serwisach informacyjnych. Natomiast niektóre firmy znane w świecie nowych technologii specjalizują się w corocznych dowcipach.

T-Mobile Sidekicks – smartfon w bucie

Amerykański oddział T-Mobile ma bardzo dobre poczucie humoru. John Legere wraz z ekipą chcieli nas w tym roku uraczyć inteligentnymi trampkami nafaszerowanymi elektroniką. Do jednej z najużyteczniejszych funkcji należy asystent głosowy, któremu narracji użyczył dyrektor generalny T-Mobile. Natomiast kamera do robienia selfie została wbudowana w czubek buta, a noga użytkownika może służyć za selfie-sticka. Jakby tego było mało, to inteligentne buty zostały wyposażone w czujniki wykrywające zagrożenia środowiskowe. Już nie musicie się martwić, że przez przypadek wdepniecie w psie odchody.

Przejściówka z przyciskiem home dla iPhone X

Serwis PhoneArena postanowił zażartować ze swoich czytelników opisując nową przejściówkę zapowiedzianą przez Apple. Domniemany adapter o wielkości 29 mm × 30 mm × 3,9 mm miałby być podłączany do iPhone X za pomocą portu Lightning i wprowadzać obsługę Touch ID oraz pozwalać na podłączenie słuchawek mini-jack. Nowa przejściówka miałaby zostać doceniana przez użytkowników, którym nie przypadło do gustu korzystanie z Face ID. Jednak przyjemność korzystania z czytnika linii papilarnych miałaby ich kosztować 70 dolarów.

Google Maps: gdzie jest Wally?

Google Maps gdzie jest Wally

Google każdego roku przygotowuje dla nas kilka atrakcji. Jedną z nowych tradycji jest wprowadzanie mini gierek w Google Maps. Rok temu mogliśmy pograć w Pac Mana na ulicach naszych miast. Natomiast teraz osoby korzystające z aplikacji mobilnej Google Maps mogli wysilić swoje szare komórki w poszukiwaniach Wallego i jego przyjaciół.

PornHub: HornHub

Rok temu osoby korzystające z popularnego serwisu “rozrywkowego” przestraszyli się, że strona automatycznie publikuje na portalach społecznościowych informacje o obejrzanych filmach. Natomiast w tym roku administratorzy serwisu postanowili trochę zmienić tematykę publikowanych materiałów. Tym razem tematem przewodnim zostały trąby.

SpeedTest: niestety Play nie ogłosił planów dotyczących wdrożenia technologi 5G

Play Huawei 5G

Chociaż informacja ta była wysoce prawdopodobna, to jednak fioletowy operator nie pochwalił się swoimi planami dotyczącymi budowy sieci 5G. Nie zmienia to jednak faktu, że Play jest operatorem, który ma jedne z lepszych predyspozycji na wdrożenie nowej technologii w Polsce. Huawei, który jest jednym z większych partnerów technicznych Playa, ma na swoim koncie wiele sukcesów związanych z testowaniem 5G. Natomiast Play posiada rezerwacje na korzystanie z częstotliwości, które posłużą do uruchomienia pierwszych stacji bazowych 5G w Europie. Jednak pasmo 3700 MHz może zostać użyte również na potrzeby sieci 4G LTE.

Dziennik: smartfony z alkomatem

smartfon

Tym razem mamy do czynienia z pomysłowym dowcipem z naszego rodzimego podwórka. Nie możemy jednak ukrywać, że tego typu funkcjonalność przydałaby się niejednemu imprezowiczowi. Nowy Android miałby zostać wyposażony w funkcję kontroli trzeźwości, która działałaby od godziny 20 do 10. W tym czasie system blokowałby dostęp do wybranych aplikacji (np. Facebooka) oraz możliwość dzwonienia i wysyłania SMSów do wybranych osób. W celu odblokowania tych funkcji, należałoby dmuchnąć w mikrofon, żeby programowy alkomat mógł zmierzyć poziom alkoholu w wydmuchiwanym powietrzu.

Google Cloud Hummus API

Ile razy mieliście problem ze znalezieniem restauracji, w której podawany byłby Wasz ulubiony humus? Na szczęście inżynierowie z Google znaleźli rozwiązanie tego problemu. Z pomocą przychodzi Google Cloud Hummus API, czyli prosty tester kubków smakowych podłączany do smartfona oraz wytrenowana sztuczna inteligencja, która wskaże humus odpowiadający Waszym preferencjom smakowym. Integracja z Google Maps pozwoli na zlokalizowanie restauracji, która serwuje odpowiednie danie. To jednak nie koniec. Google zamierza rozbudować swoje API o inne potrawy, takie jak pizza, taco a w przyszłości dojdą do tego pewnie kebaby.

Gboard Hardware Keyboard

Kolejny rewolucyjny pomysł pochodzi z japońskiego oddziału Google, gdzie inżynierowie opracowali przystawkę, która zamienia każdą fizyczną klawiaturę w urządzenie do ręcznego pisania. Już nie musicie zastanawiać się, gdzie na Waszej klawiaturze znajdują się poszczególne litery. Wystarczy, że w dowolnym miejscu na klawiaturze odwzorujecie kształt danego znaku, a Gboard go rozpozna. Oczywiście problem ten został rozwiązany za pomocą algorytmu nauczania maszynowego, który został wytrenowany za pomocą zbioru liczącego 100 tysięcy próbek.

Pokemon Go z 8-bitową grafiką

Pokemon Go 8 bit

Niantic Labs przygotowało miłą niespodziankę dla trenerów łapiących  dobrze znane nam stworki. Gracze z wielkim entuzjazmem przywitali informacje dotyczącą wprowadzenia 8-bitowych grafik. Niestety zmiana ta dotyczyła tylko grafik stworków zamieszczonych w Pokedex-ie. Natomiast reszta tekstów Pokemon Go została niezmieniona.

Bonus: czekoladowy Whopper w Burger King

Burger King nie kojarzy nam się z nowymi technologiami, jednak amerykańska sieć fast foodowych restauracji wie, jak zaistnieć w Internecie. Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z akcją edukacyjną mającą za zadanie zbudować u amerykanów świadomość nt. problemów związanych z neutralnością sieci. Dlatego też stwierdziliśmy, że umieścimy w naszym zestawieniu informację o czekoladowym burgerze.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.