Kto by się spodziewał. Właśnie dzisiaj, 10 marca możemy obchodzić Mario Day. Postać ta jest z nami już od roku 1981, kiedy zadebiutowała razem z premierą gry Donkey Kong. Od tamtej pory, 10 marca każdego roku Nintendo, wraz z innymi twórcami świętują właśnie dzień ze słynną na całym świecie postacią Maria. Część osób może zastanawiać się, dlaczego wybrano tę datę. Powód jest prosty. Datę tą wymyślono na podstawie zestawienia imienia MAR10, co dosłownie można odczytać jako 10 marca — i trzeba przyznać, że był to sprytny pomysł.

Super Mario Run 50% taniej

W tym roku, aby uczcić tę datę, twórcy Super Mario Run postanowili przecenić swój tytuł o 50%. Oferta tyczyć się będzie dla użytkowników urządzeń Android, jak i tych z systemem iOS. Niedawno została wypuszczona nowa wersja aplikacji, zawierająca krótsze kursy, nową postać, którą można kontrolować, oraz możliwość słuchania muzyki podczas grania. Dla przypomnienia gra w obu sklepach jest do pobrania całkowicie za darmo, a dla użytkownika udostępniony jest pierwszy poziom gry. Aby kontynuować rozgrywkę w pozostałych światach, użytkownicy będą musieli wykupić pełny dostęp do gry warty $9,99, który teraz dzięki obniżce wyniesie $4,99 (23,99 zł). Promocja będzie trwała do 25 marca.

Przecena Super Mario Run na dzień Mario Day
Przecena Super Mario Run na dzień Mario Day

Mario Day w Google Maps

Powiedzmy szczerze. Nie wszyscy lubią wydawać pieniądze. Dla tych, którzy chcą świętować podczas Mario Day i nie płacić za to gotówką, przygotowano jeszcze jedną atrakcję. Jak się okazało, zespół Google wypchnął aktualizację do Google Maps, która zastąpi ikonę lokalizacji obrazem Mario w gokarcie (miejmy nadzieję, że 150cc). Opcja ta będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Map Google przez tydzień. Jednak, aby podmiana naszej ikony nawigacji była możliwa, na swoich urządzeniach musimy mieć najnowszą wersję Map Google. Posiadając ją, wystarczy, że dotkniemy żółtego bloku ze znakiem zapytania w środku, znajdującego się po lewej stronie przycisku Start. Po uruchomieniu danej funkcji będziemy mogli przez tydzień cieszyć się naszym nowym kompanem/nawigatorem we wspólnej podróży do ustalonego celu. Niech Mario pomoże nam wytrwać jak najlepiej podróż.

Szczęśliwego Mario Day!
Od 10 marca, w podróży towarzyszyć może nam Mario. Cały tydzień nowego towarzysza podróży dzięki Mario Day
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.