Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej podpisało umowę z Google, która pozwala na legalną dystrybucję polskich bajek za pomocą YouTube. Dzięki temu Studio będzie mogło udostępniać swoje filmy i jednocześnie walczyć z piractwem.

W sieci można znaleźć niemalże wszystko. Niestety praktyka pokazuje, że serwisy pomagająca w dystrybucji materiałów nielegalnego pochodzenia mają dużo bogatsze zasoby niż ich legalne odpowiedniki. Dostępne w Polsce serwisy VOD oferują coraz to obszerniejsze biblioteki filmów i seriali. Niestety nadal mamy do czynienia z sytuacją, w której to cała masa interesujących tytułów nie jest dostępna ani w polskich, ani w zagranicznych platformach VOD. Dlatego niektórzy internauci umieszczają je na YouTube i przy okazji stosują różne triki oszukujące antypirackie algorytmy serwisu. Jednak Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej podpisało z YouTube taką umową, która pozwala na skuteczną (tj. szybką) walkę z nielegalną redystrybucją polskich bajek.

Studio Filmów Rysunkowych YouTube

Kultowe polskie bajki na YouTube to bardzo dobry pomysł

Antypirackie algorytmy YouTube są dość skuteczne, ale można je oszukać. Niektórzy robią to poprzez zmianę tytułu utworu czy też jego delikatne przyspieszenie lub spowolnienie. A nawet jak YouTube wykryje nielegalnie wrzucony do serwisu film (samoczynnie lub zareaguje na zgłoszenie właściciela praw autorskich), to i tak dość często on wraca. Dlatego Studio Filmów Rysunkowych podpisało umowę z Google, która pozwala wytwórni na samodzielne usuwanie pirackich kopii filmów z YouTube.

Podpisanie umowy pozwoliło SFR podjąć skuteczną walkę z nielegalnym rozpowszechnianiem naszych treści na tej platformie. Obecnie głównym celem naszego kanału jest promocja produkcji SFR, zarówno tej dawnej, jak i najnowszej. Niestety, do dnia dzisiejszego przychody z dystrybucji w sieci w żaden sposób nie są porównywalne z dystrybucją tradycyjną, stąd na naszym kanale udostępnianie filmów będzie miało charakter rotacyjny, tak by cały kontent był w dalszym ciągu atrakcyjny dla tradycyjnych odbiorców, takich jak stacje telewizyjne. – tłumaczy Andrzej Orzechowski, dyrektor SFR.

Aktualnie na kanale Studia znajdziecie całą masę kultowych polskich kreskówek. Dostępne są zarówno filmy pełnometrażowe, jak i krótkie odcinki znanych seriali animowanych. Z tego, co udało mi się zauważyć, to wszystkie nagrania dostępne są w jakości 480p.

Źródło: bielsko.biala.pl

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.