Samsung Galaxy Note 9 został zaprezentowany w sierpniu tego roku. Pierwotnie planowano, że model ten będzie dostępny w czterech kolorach: Metallic Copper, Blue, Purple oraz Midnight Black, z czego na naszym rynku możemy kupić jedynie trzy z nich. Najnowsze przecieki sugerują jednak, że jeszcze w tym miesiącu zobaczymy kolejny, srebrny wariant!

Na razie tylko w Stanach Zjednoczonych

Srebrny Samsung Galaxy Note 9 w pierwszej kolejności będzie dostępny jedynie w sprzedażny w Stanach Zjednoczonych. Niewykluczone jednak, że za jakiś zawędruje on również na inne kontynenty, w tym do Europy. Co ciekawe, nowy wariant Galaxy Note’a 9 ma posiadać również srebrny rysik S Pen. Jest to ciekawe, zważywszy na fakt, że nie wszystkie dostępne obecnie warianty niekoniecznie posiadają to akcesorium w kolorze obudowy.

Samsung Galaxy Note 9

Jaka cena nowego wariantu?

Samsung Galaxy Note 9 w Stanach Zjednoczonych w podstawowej wersji wyceniony został na niespełna 1 000 dolarów. W przeliczeniu wynosi to 3 700 złotych. W Polsce natomiast kupimy go już za 4 300 złotych. Spodziewajmy się podobnych cen, jeśli chodzi o nowy wariant tego urządzenia. Nie jest to limitowana wersja charakteryzująca się czymś wyjątkowym, więc trzeba założyć, że Samsung nie zdecyduje się na podwyższenie cen.

Samsung Galaxy Note 9 – specyfikacja techniczna

Przypomnijmy, że Samsung Galaxy Note 9 wyposażony został w 6,4-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2 960 x 1 440 pikseli o zagęszczeniu rzędu 515 ppi. Stosunek wymiarów wyświetlacza w przypadku tego modelu to aż 84%. Wydajność smartfona zapewnia ośmiordzeniowy procesor Samsung Exynos 9810 o zegarze 2,7 GHz oraz 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej typu LPDDR4. Zastosowany tu układ graficzny to ARM Mali G72 MP18. Podzespoły zasila ogniwo Li-Ion o pojemności 4 000 mAh, które wspiera technologię szybkiego ładowania Fast Charging oraz ładowanie indukcyjne.

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 posiada dwa aparaty główne z optykami 12 megapikseli każda. Nad ekranem znalazło się miejsce dla kamerki do wideorozmów i zdjęć selfie z optyką 8 megapikseli. Z modułów łączności znajdziemy tutaj LTE, NFC, GPS z obsługą GLONASS i A-GPS, WiFi 802.11 a/b/g/n 5 GHz oraz Bluetooth w wersji 5.0.

Źródło: BGR