Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowano Trzy nowe iPhone’y – Model XS, XS Max oraz XR. Ten ostatni jest ciekawą propozycją dla osób, które nie lubią wydawać majątku na smartfon, Sprzęt wyposażono między innymi w 6,1-calowy ekran IPS Retina, system Face ID oraz aparat główny z optyką 12 megapikseli. Jego cena w Stanach Zjednoczonych będzie rozpoczynać się od niespełna 750 dolarów!

Firma z Cupertino wyszła naprzeciw wymaganiom swoich klientów i podczas dzisiejszej konferencji pokazała ciekawe urządzenie, które nie zrujnuje ich budżetu doszczętnie. Pomimo tego, że Apple zdradziło szczegóły również mocniejszych wariantów, to warto rozpocząć podsumowanie wydarzenia od opisania specyfikacji modelu XR.

Apple iPhone XR – specyfikacja techniczna

Smartfon iPhone XR wyposażony został w wyświetlacz LCD Retina pracujący w rozdzielczości Full HD – 1 790 x 828 pikseli, przy zagęszczeniu rzędu 326 ppi. Odświeżanie tego ekranu wynosi około 120 Hz, więc jak na „budżetowe” urządzenie jest naprawdę nieźle. Na tyle modelu XR znalazło się miejsce dla aparatu 12 megapikseli, charakteryzującego się przesłoną f/1.8 i optyczną stabilizację obrazu, a nad wyświetlaczem umiejscowiono kamerkę do wideorozmów oraz czujniki systemu Face ID. Niestety Apple aby ciąć koszty, nie zdecydowało się na zastosowanie 3D Touch, znanego z droższych urządzeń producenta. O wydajność całości zadba procesor Apple A12 oraz 4 GB pamięci operacyjnej.

Wersje kolorystyczne

Na rynku zadebiutuje kilka wersji iPhone’a XR. Sprzęt będzie dostępny w sprzedaży w kolorze czarnym, białym, żółtym, czerwonym oraz niebieskim. Warto zaznaczyć, że obudowa tego urządzenia wykonana jest ze szkła i spełnia normy IP67, czyli jest wodoodporna i odporna na kurz.

Cena i dostępność

Apple iPhone XR w Stanach Zjednoczonych wyceniony został na 750 dolarów w wersji z 64 GB pamięci na pliki. Za około dwieście dolarów więcej dostać możemy 128 GB pamięci, a około 1 300 dolarów ma kosztować wersja z 256 GB pamięci. Na rynku zadebiutuje również wariant Dual SIM. W Polsce urządzenie zostało wycenione na 3 729 złotych w wersji podstawowej, 3 999 złotych za wariant ze 128 GB pamięci wbudowanej oraz 4 479 złotych za wersję z 256 GB.

Źródło: Apple