Ciągle pojawiają się kolejne przecieki na temat Samsunga Galaxy S10, który prawdopodobnie zadebiutuje na rynku już w pierwszym kwartale 2019 roku. Póki co wyciekały przede wszystkim rendery, które zapowiadały rewolucje w zakresie designu, zastosowania nowych technologii ekranu, oraz najlepszego stosunku ekranu do przodu urządzenia na rynku. Tym razem jednak skupimy się na parametrach.

Samsung Galaxy S10 – czy zobaczymy w nim Qualcomm Snapdragon 855?

Qualcomm Snapdragon 855 to układ, który jeszcze nie pojawił się oficjalnie na rynku, wiadomo jednak, że poszczególni producenci są w trakcie testowania go na najnowszych urządzeniach. Jak wiadomo, seria Galaxy S korzysta z dwóch rodzajów CPU – Qualcommów, oraz Exynosów. Być może w najnowszym S10 zostaną zaprezentowane te układy, ale nic jeszcze na ten temat nie wiadomo. W każdym razie wypuszczanie telefonu flagowego z Qualcomm Snapdragonem 845 mijało by się trochę z celem, gdyż konkurencja wdraża już nowocześniejsze uklady.

Specyfikacja Galaxy S10

Standardowy wariant S10 (czyli nie wersja LITE, ani też „+”) korzystać będzie z ekranu AMOLED 6,1 cala, wciąż jednak nie wiemy zbyt wiele na jego temat. Jeśli zaś chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, powinniśmy spodziewać się rozdzielczości QHD+. Co do procesora – tak jak wspominaliśmy, istnieje prawdopodobieństwo, że na pokładzie S10 znajdzie się nowy, jeszcze nie wydajny Qualcomm Snapdragon 855, albo jego Samsungowy odpowiednik, kolejny z linii Exynos. W Galaxy S10 znajdzie się najprawdopodobniej 6 GB, lub 8 GB pamięci RAM, jednakże taka spekulacja nie jest uzasadniona „przeciekami”, a tendencjami rynkowymi i ogólną modą. Samsung może nas pozytywnie zaskoczyć w tym aspekcie. Co do pamięci wewnętrznej – niewiele możemy powiedzieć na jej temat, prawdopodobnie będzie dostępne kilka różnych wersji – 128 GB, 256 GB i 512 GB.

Samsung Galaxy S10, kiedy możemy spodziewać się premiery?

Biorąc pod uwagę poprzednie odsłony Galaxy S, oraz moment w którym pojawiają się przecieki odnośnie tego modelu, wydawać się może, że „10” ukaże się w pierwszym kwartale 2019. Data premiery może się jednak wydłużyć, zależy ona od wielu czynników, w tym czasu jaki potrzebny będzie na wdrożenie nowych procesorów i innych zapowiadanych innowacji. Prawdopodobna cena modelu Galaxy S10 to 750$ (czyli około 2 850 złotych bez polskiego opodatkowania).

Źródło: PhoneArena