Przecieki w sprawie następcy serii Galaxy S trwają w najlepsze. Wiemy już, że flagowiec Samsunga zostanie pokazany w trzech wariantach. W wersji „Lite”, czyli „okrojonej”, w wersji standardowej, oraz oczywiście tej, która będzie najlepiej wyposażona – „+”.

Galaxy S10+ – reprezentacyjny telefon od Samsunga

To właśnie na flagowcach, które dodatkowo posiadają „plusa”, albo „pro”, skupiają się oczy całej branży technologicznej. Są to zazwyczaj najdroższe, najlepiej dopracowane i bardzo dobrze wyposażone smartfony. Są to „wizytówki” producentów i obiekt pożądania dla fanów branży smartfonów. Czy Galaxy S10+ też taki będzie?

Specyfikacja Galaxy S10+

Wiadomo, że najnowszy smartfon Samsunga w wersji „+” będzie korzystać z ekranu 6,44 cala, jest to oczywiście charakterystyczny dla serii Galaxy S „Infinity Curved Super AMOLED”. Na pokładzie Samsunga Galaxy S10+ prawdopodobnie znajdzie się jeden z niewydanych jeszcze procesorów, kontynuujący serię Exynos, albo następca Qualcomm Snapdragona 845 – Snapdragon 855. Wspierać go będzie 6 GB, albo 8 GB RAM. Ciężko jest na chwilę obecną mówić cokolwiek na temat pamięci wewnętrznej, gdyż Samsung lubi zaskakiwać na tym polu, tak jak to miało miejsce w przypadku Note 9, który z kartą microSD mógł posiadać 1 TB ROM.

Wiadomo jednak, że idąc za przykładem np. Huawei Mate 20 Pro, Galaxy S10+ będzie posiadać układ trzech wydajnych kamer z tyłu urządzenia. Z przodu znajdą się natomiast dwa aparaty, być może jeden będzie odpowiadać za wydajniejsze skanowanie twarzy. Wiadomo też, że Galaxy S10+ będzie wyposażony w innowacyjne, ciekawe technologie, przykładowo czytnik linii papilarnych w ekranie i prawdopodobnie kilka innych „asów” jakie Samsung przed nami póki co stara się schować.

Kiedy Samsung Galaxy S10+ pojawi się na rynku? Oraz przede wszystkim, ile będzie kosztować?

Telefony z serii Galaxy S pojawiają się zazwyczaj w pierwszym kwartale roku, czyli w miesiącach styczeń, luty, albo marzec. Oczywiście oficjalna data wciąż nie jest znana. Nieoficjalnie mówi się już na dzień dzisiejszy o drugiej połowie lutego. Konkretnie 24-28 luty, gdyż wtedy odbywa się kongres „Mobile World Congress”. Natomiast co do ceny – Galaxy S10+ będzie kosztować dużo. W zależności od wariantu, należy przygotować się na wydatek rzędu 850 dolarów amerykańskich, do 1000 dolarów amerykańskich. Czyli odpowiednio od 3 200 złotych do 3 800 złotych (oczywiście bez opodatkowania).

Źródło: Phone Arena