Choć jeszcze nie opadł kurz po premierze składanego Galaxy Fold i całej rodziny Galaxy S10, już zaczęły pojawiać się pierwsze wieści o kolejnym topowym smartfonie Samsunga – Galaxy Note 10. Nowy sprzęt Samsunga ujrzy światło dzienne najwcześniej za pół roku i wprowadzi kilka ciekawych nowości. Wśród nich znajdą się poczwórny aparat i wariant 5G.

To drugi smartfon Samsunga z poczwórnym aparatem

Pierwszy z nich to oczywiście Galaxy 10 w wersji 5G, na którego dostępność poczekamy jeszcze kilka miesięcy. To urządzenie posiada zwykły obiektyw 12 MP, 12-megapikselowy teleobiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym, obiektyw szerokokątny 16 MP oraz dodatkowy czujnik głębi 3D. Ten ostatni może służyć do skanowania twarzy, aplikacji rozszerzonej rzeczywistości czy obsługi gestami. Niestety, na razie nie dowiemy się, jak taki zestaw będzie sobie radził. Note 10 prawdopodobnie otrzyma podobny układ – być może z paroma ulepszeniami.

Galaxy Note 10 może mieć dwa warianty – 4G i 5G

Warto zwrócić uwagę na numer modelu Galaxy Note 10 – SM-N975F. Dlaczego jest to w jakikolwiek sposób ważne? Odpowiedź na to pytanie kryje się we wcześniejszych modelach z tej serii, które zawsze kończyły się cyfrą 0. Zeszłoroczna edycja oznaczana była zatem jako SM-N960, „ósemka” to SM-N950 i tak dalej. Zmiana tego detalu może sugerować, że wersja SM-N970 to wariant wspierający sieci do LTE, zaś piątka na końcu oznacza obsługę 5G.

Czego możemy spodziewać się po Samsungu Galaxy Note 10?

Oprócz poczwórnego aparatu i wsparcia dla 5G, Samsung Galaxy Note 10 ma mieć także zauważalnie większy wyświetlacz od swojego poprzednika. Przekątna ekranu ma wynieść aż 6,75 cala. Pomimo tego, dzięki wykorzystaniu nowych paneli Infinity O (obecnych także w linii S10), rozmiar smartfona będzie podobny. Do tego można spodziewać się obecności Snapdragona 855, wspieranego 12 GB RAM-u i aż 1 TB miejsca na dane użytkownika. Tak samo jak wcześniejsze smartfony z tej serii, Note 10 będzie sprzedawany ze specjalnym rysikiem S Pen.

Najprawdopodobniej premiera Galaxy Note 10 odbędzie się w okolicach sierpnia, podobnie jak w przypadku jego poprzednika. Więcej informacji poznamy bliżej premiery.

Źródło: SamMobile