Huawei nie spoczywa na laurach. Ostatnie doniesienia o tym, że wyprzedzili samo Apple nie spowolniły ich rozwoju, a wręcz przeciwnie. Już tej jesieni na rynku zadebiutuje kolejny smartfon od potężnego chińskiego producenta. I zdecydowanie warto przyjrzeć się temu modelowi.

Huawei Mate 20 – najciekawsze aspekty nowego telefonu

Znakiem rozpoznawalnym Huawei Mate 20 jest układ trzech aparatów z tyłu urządzenia. Takie rozwiązanie było wykorzystane w innym produkcie Chińczyków – Huawei P20 w wersji PRO. Jednakże w Huawei P20 Pro kamery nie wyglądały tak spektakularnie, były ustawione w rzędzie pod sobą. Tu natomiast znajdują się na osobnym panelu, w górnej części pleców i wraz z lampką LED tworzą design prosto z przyszłości. Dodatkowo wyróżnia się notch – jest on niesamowicie mały, mieści jedynie aparat fotograficzny, a w górną ramkę wbudowany jest głośnik do rozmów. Nie są jeszcze dostępne pełne informacje co do rozmiarów smartfona, ale stosunek powierzchni ekranu do całego panelu przedniego powinien być imponujący.

mate 20

Huawei Mate 20 – to co już wiemy o specyfikacji

Póki co nie jest znana pełna specyfikacja modelu Mate 20, z dotychczasowych przecieków poznaliśmy jednak najważniejsze informacje. Po pierwsze – Huawei Mate 20 będzie korzystać z najnowszej wersji systemu Android – 9.0 Pie, z odpowiednią nakładką producenta – EMUI. Jeśli chodzi o wydajność – wszystko spoczywa na barkach chipsetu HiSilicon Kirin 980 i 6 GB RAMu, chociaż może być dostępna również wersja z większą ilością pamięci operacyjnej. Sam procesor HiSilicon Kirin 980 jest autorskim podzespołem Huawei i nie wiadomo jeszcze wszystkiego na jego temat, ale prawdopodobnie zostanie zaprezentowany na nadchodzących targach IFA w Berlinie, wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej o jego wydajności.

Nie posiadamy również informacji co do specyfikacji kamer, pojawia się wiele spekulacji. Dokonując zakupu tego smartfona możemy liczyć na przynajmniej 128 GB pamięci wewnętrznej ROM, chociaż pewnie będą dostępne również większe warianty. Huawei Mate 20 będzie bardzo dużym telefonem, świadczy o tym 6.3 calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2 244 x 1 080. Podążając za Samsungiem, Chińczycy zdecydowali się na pojemną baterię – 4 200 mAh. Z dodatkowych informacji, Huawei Mate 20 wyposażony jest w gniazdo USB typu C, technologię bezprzewodowego ładowania i gniazdo jack.

mate 20

Huawei Mate 20 – cena i data premiery

Póki co nie jest znana cena Huaweia Mate 20, i dopóki nie zostanie on oficjalnie zapowiedziany, możemy liczyć jedynie na mniej lub bardziej wiarygodne przecieki. Więcej informacji na temat tego modelu poznamy na pewno podczas targów IFA w Berlinie, które zaczynają się 31 sierpnia, a kończą 5 września. Na targach powinna zostać podana również dokładna data premiery.

Źródło: xda developers