Zgodnie z zapowiedziami, HTC zaprezentowało dziś swojego nowego smartfona. Model U12+ jest już dostępny w przedsprzedaży, jednak jego wysyłka ma rozpocząć się dopiero pod koniec czerwca tego roku. Co oferuje nowy flagowiec Tajwańczyków?

HTC U12+, czyli nowa topowa propozycja tajwańskiego producenta niewątpliwie nawiązuje stylistyką do zaprezentowanego kilka miesięcy temu modelu U11+. Projekt jest niezwykle podobny, wręcz można odnieść wrażenie, że U12+ to odświeżona wersja urządzenia sprzed pół roku, które jeszcze nie zdążyło dobrze zagościć „na salonach”. Sprzęt oferuje użytkownikowi certyfikat IP68, zapewniający wodo- i pyłoszczelność oraz ekran Super LCD6, wspierający paletę barw DCI-P3. W Polsce będzie można kupić jedynie nieco słabszą wersją, z mniejszą ilością pamięci na pliki. Jej cenę ustalono na niespełna 3 500 złotych.

u12

Ośmiordzeniowy procesor i 6 GB pamięci operacyjnej

Najnowszy flagowiec HTC wyposażony został w ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 845, składający się z czterech rdzeni Cortex A75 2,8 GHz oraz czterech Cortex A55 1,8 GHz. Nad wydajnością urządzenia czuwać ma również 6 GB pamięci RAM typu LPDDR4, a na pliki użytkownicy dostaną 64 GB pamięci flash, którą rozszerzyć można za pomocą karty microSD. W innych państwach producent wypuści również wariant ze 128 GB pamięci wbudowanej. Podzespoły zasili ogniwo Li-Po o pojemności 3 500 mAh wspierające technologię szybkiego ładowania.

Podwójny aparat, czyli powrót do korzeni

Ostatnim smartfonem HTC z dwiema optykami aparatu głównego był zaprezentowany jeszcze w 2014 roku model One M8. U12+ jest w pewnym stopniu powrotem do przyszłości na tajwańskiego producenta, ponieważ postanowił w nim umieścić właśnie dwa obiektywy UltraPixel oferujące rozdzielczość 12 megapikseli oraz 16 megapikseli. Ta druga matryca posiada dwukrotny zoom optyczny i bez problemu nagra wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Nad 6-calowym ekranem pracującym w rozdzielczości 2 280 x 1 440 pikseli zastosowano aparat do zdjęć selfie i wideorozmów również z dwiema matrycami, tym razem oferującym po 8 megapikseli każda.

Źródło: HTC