W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy ranking najlepszych klawiatur mechanicznych do 300 złotych. Wiadomo, że każdy użytkownik wybiera tego typu urządzenia peryferyjne pod swoje upodobania. Nie inaczej jest w przypadku myszek, których jakość wpływa nie tylko na komfort pracy przed komputerem, ale również na wygodę wielogodzinnych sesji przy ulubionej grze wideo. W tym zestawieniu postaramy się wybrać kilka najlepszych myszek gamingowych.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej myszki gamingowej?

Podstawowym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę kupując mysz jest rodzaj chwytu, czyli tak zwanego gripu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów charakteryzujących się różnymi chwytami. Najpopularniejszy jest tak zwany Claw Grip, który szczególnie dobrze sprawdza się podczas ogrywania produkcji wymagających od gracza szybkiej obsługi przycisków. Kolejnym rodzajem jest Palm Grip. Był on bardzo chętnie stosowany był przez producentów kilka lat temu. Umożliwia on wygodne ułożenie dłoni gracza i palców, które całą swoją powierzchnią wciskają przyciski główne. Na rynku dostępne są również modele hybrydowe, łączące w mniejszym lub większym stopniu obie technologie.

Kolejną cechą, która może okazać się istotna w przy wyborze myszki jest rozdzielczość zastosowanej optyki. Im więcej DPI, tym urządzenie dokładniejsze i bardziej precyzyjne ruchy. W sprzedaży dostępne są myszki, które mogą posiadać nawet po 30 000 DPI, jednak najbardziej popularne modele charakteryzują się czułością rzędu od 4 000 DPI do 20 000 DPI.

SteelSeries Rival 100

Marka SteelSeries obecna jest na rynku urządzeń peryferyjnych już od wielu lat. Rzesze graczy decydują się wybrać myszki właśnie od tego producenta, ponieważ oferowane przez niego produkty charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Podstawowy model, którym z całą pewnością zadowoli się wielu graczy wyceniony został na około 140 złotych. Właśnie za tę cenę dostaniemy myszkę Rival 100, oferującą maksymalną rozdzielczość sensora sięgająca 4 000 DPI, podświetlaną rolkę oraz przewód USB o długości prawie dwóch metrów. Gumowana powierzchnia boczna, zdaniem producenta zapewni niezwykle pewny chwyt, a optyka oferuje akcelerację 20 g, która odwzorowuje nasze ruchy praktycznie 1:1.

Grip: hybrydowy

 

rival 100

Corsair Katar

Kolejna myszka kosztuje około 170 złotych i oferuje optykę o rozdzielczości 8 000 DPI oraz przewód o długości 1,8 metra. Corsair, znany głównie z produkcji wysokiej jakości zasilaczy komputerowych, postanowił wypuścić serię akcesoriów dla graczy. Wśród zaprezentowanych jakiś czas temu produktów znaleźć można myszkę o wdzięcznej nazwie Katar. Jej lekka konstrukcja w połączeniu z płynną regulacją i możliwością korzystania z czterech programowalnych przycisków sprawiają, że jest to obecnie jedna z lepszych propozycji w tej cenie.

Grip: Claw

Asus ROG Gladius II

Ten model dedykowany jest do naprawdę wymagających użytkowników. Myszka produkowana przez Asusa, będąca jednym z produktów marki gamingowej ROG, posiada niezwykle wygodnie zlokalizowane przyciski funkcyjne, sensor Pixart PWM 3360 o maksymalnej rozdzielczości do 12 000 DPI oraz akcelerację wynosząca aż 50 g. Konstrukcja tego modelu pozwala na odłączenie przewodu odpowiedzialnego za komunikację z komputerem, co ma pozytywnie wpłynąć na jej żywotność. Producent szczególnie poleca model Gladius II graczom lubiącym spędzać długie godziny przez tytułami, które wymagają precyzji. Myszka kosztuje obecnie około 350 złotych.

Grip: Palm

Gladius II

Corsair Glaive RGB

DPI wynoszące 16 000 oraz wielokolorowe podświetlenie RGB. Kosztujący około 300 złotych model Corsair Glaive RGB oferuje aż 17 milionów kolorów, obsługę makr, sześć programowalnych przycisków oraz przewód o długości 1,8 metra. Myszka współpracuje z zaawansowanym oprogramowaniem Utility Engine od Corsaira, który pozwala na dostosowanie funkcji przycisków oraz wybór pożądanego przez nas koloru podświetlenia. Grip: hybrydowy

Glaive RGB

Logitech G502 Proteus Spectrum

Za nieco ponad 200 złotych dostaniemy myszkę, która zdecydowanie wyróżnia się designem na tle konkurencji. Logitech G502 Proteus Spectrum wyposażony został w niezwykle precyzyjną optykę G Delta Zero o rozdzielczości do 12 000 DPI, a w zestawie znajdziemy sześć ciężarków po 3,6 gramów każdy, które pozwolą na odpowiednie rozłożenie, zwiększenie lub zmniejszenie wagi w zależności od potrzeb. Ta myszka również posiada podświetlenie RGB, umożliwiające wybór kolory wśród prawie 17 milionów możliwości. Logitech G502 Proteus Spectrum posiada aż 11 programowalnych za pośrednictwem dodanego oprogramowania przycisków funkcyjnych.

Grip: Claw