Według najnowszych informacji z Korei Południowej jubileuszowy flagowiec Samsunga zostanie zaprezentowany dużo wcześniej niż jego poprzednicy. Tradycyjna data premiery nowego modelu z linii Galaxy S, czyli konferencja MWC, zostanie z kolei wykorzystana na przedstawienie długo wyczekiwanego składanego smartfona, który ma nosić nazwę Galaxy X.

Składany Galaxy X będzie główną gwiazdą MWC 2019

Południowokoreańskie źródła podają, że Samsung zaczyna już przygotowywać zamówienia na części do składanego smartfona Galaxy X z dwoma ekranami. Dostawcy części dla koreańskiego giganta mają zaopatrzyć Samsunga w nowe komponenty w okolicach października tego roku. To sugeruje, że premiera modelu X odbędzie się w pierwszym kwartale 2019. Dodatkowo dowiadujemy się, że nazwę kodową projektu zmieniono z Valley (dolina) na Winner (zwycięzca), co pozwala myśleć, że Samsung wkroczył w jego kolejny etap. Najbardziej prawdopodobną datą premiery Galaxy X jest konferencja Mobile World Congress 2019, która odbędzie się pod koniec lutego w Barcelonie.

Galaxy S10 już na początku roku

Mało prawdopodobne jest, że Samsung przedstawi dwa nowe smartfony podczas jednego wydarzenia. Według źródeł z Korei jubileuszowy flagowiec zostanie zaprezentowany podczas kolejnych targów CES trwających od 8 do 11 stycznia 2019 roku. Jak dotąd koreański gigant nie wykorzystywał CES do pokazania nowych smartfonów. Ta okazja była używana do przedstawiania innych urządzeń, na przykład inteligentnych akcesoriów gospodarstwa domowego. Niewykluczone, że na premierę Galaxy S10 poświęcone będzie osobne wydarzenie na początku 2019 roku.

Co czeka nas w Galaxy S10?

Choć do premiery nowego flagowca koreańskiego giganta zostało jeszcze kilka miesięcy, w internecie już zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o S10. Jego nazwa kodowa brzmi „Beyond”, czyli „poza”, „po drugiej stronie”. Będąc dziesiątą edycją flagowej linii Samsunga, S10 może okazać się naprawdę ciekawym i rewolucyjnym smartfonem. Wśród nowych funkcji ma znaleźć się m.in. opracowywany już od dawna czytnik linii papilarnych wbudowanych w ekran. Galaxy S10 ma być wyposażony także w kamerę 3D służącą do zaawansowanego rozpoznawania twarzy. W kwestii wzornictwa różnice od ostatnich dwóch edycji Galaxy S mają być niewielkie.

Źródło: SamMobile