Dzisiaj rano w godzinach porannych miał miejsce pożar i awaria Centrum Danych operatora T-Mobile w warszawskim Annopolu. Operator podał informację, że nie ucierpiał żaden pracownik. Jednak pożar miał negatywny wpływ i utrudnia działanie sieci. Właśnie dlatego niemożliwy jest kontakt z call center tego GSM i nie działają niektóre systemy.

Dotknięte pożarem centrum danych zajmowało się obsługą call center oraz komunikacji GSM. To właśnie w warszawskim Annopolu znajdowały się styki GSM T-Mobile z innymi operatorami. Dlatego też niektórzy klienci mogli mieć problemy z połączeniami głosowymi oraz wysyłaniem i odbieraniem SMS-ów.

Co więcej, problemy z siecią T-Mobile objęły cały kraj

Oczywiście, operator poinformował o możliwych problemach z siecią na portalach społecznościowych oraz na swojej stronie internetowej. Takową informację możemy przejrzeć choćby na ich kanale Twitter.

Straż pożarna wysłała do gaszenia pożaru 80 strażaków oraz 20 samochodów.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.