Wygląda na to, że do sieci wyciekła właśnie specyfikacja najnowszego „flagowca”, od Xiaomi, o ile w przypadku tej firmy możemy w ogóle mówić o modelu „flagowym”. Mi 9 będzie smartfonem, który stanie w szranki z najbardziej wymagającymi oponentami – drogimi modelami popularnych marek. W tym momencie znamy już prawdopodobny design, oraz parametry tego telefonu.

Polityka Xiaomi – kilka różnych wariantów głównego modelu

Prawdopodobnie w przypadku Xiaomi Mi 9 możemy liczyć na podobny sposób realizowania polityki marki, jak to było obecne w Xiaomi Mi 8. W pierwszej połowie roku prezentowany jest flagowy model w wersji standardowej, a potem pojawia się duża liczba kolejnych wersji, takich jak Lite, Pro, etc. Czy jest to dobre rozwiązanie – to podlega ocenie konsumentów.

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi 9

Według przecieków, Xiaomi Mi 9 wyposażony będzie w ekran AMOLED o przekątnej 6,4 cala. Za wydajność odpowiadać będzie najnowszy model procesora firmy Qualcomm Snapdragon (roboczo nazywany Snapdragon 855), wspierany przez kilka różnych konfiguracji pamięci RAM – 6, 8 i 10 GB. Odpowiedni czas pracy na baterii zapewni nam bateria 3 700 mAh, z technologiom Quick Charge 5.0. Co ciekawe, smartfon będzie można ładować bezprzewodowo. Xiaomi w końcu inwestuje w jakość zdjęć – z tyłu urządzenia możemy znaleźć potężny 48-megapikselowy obiektyw marki Sony, oraz dwa pomocnicze, których parametrów jeszcze nie znamy. Z innych ciekawostek, w Mi 9 znaleźć się ma dużo mniejszy notch, oraz czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran urządzenia.

Cena, dostępność, data premiery Xiaomi Mi 9

Nie znamy jeszcze ceny modelu Xiaomi Mi 9, ale możemy ją oszacować na podstawie poprzednika serii. W dniu premiery Xiaomi Mi 8 kosztował około 480 USD, co przekłada się na 1 830 złotych bez opodatkowania. A więc jeśli marka będzie kontynuowała swoje dotychczasowe „podboje” rynkowe, oferując potężne parametry za bezcen – spodziewajmy się cen rzędu 2000 – 2500 złotych (przy zakupie detalicznym od polskiego sprzedawcy, w wypadku korzystania z chińskich serwisów e-commerce ta cena może znacznie spaść). Co do daty premiery najnowszego flagowca od Xiaomi – ta nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę ilość eventów z sektora technologicznego podczas pierwszego kwartału 2019, wydawać się może, że nie ma lepszego momentu na prezentację tego modelu. Model prawdopodobnie trafi do Polski, być może nie będzie to państwo „pierwsze w kolejce”, ale nasz rynek wciąż jest dla Xiaomi bardzo ważny.

Źródło: mobilescout