Ostatnio pisaliśmy o bardzo ciekawej propozycji chińskiego giganta – Pocophone F1. Wiemy już, że smartfon zawita do polskich sklepów, i znamy też jego cenę!

Pocophone F1 – znamy kompletną specyfikację

Wiele osób mówi o tym telefonie „średniopółkowy flagowiec”. Aż tak odważnych tez raczej nie należy stawiać, smartfon Pocophone F1 nie posiada kilku ważnych „flagowych” cech, takich jak komunikacja NFC, czy też ekran OLED. Z drugiej strony, jak na średnią półkę cenową, charakteryzuje się zdecydowanie znakomitą wydajnością. Przechodząc do konkretów, Pocophone F1 wyposażony jest w ekran IPS, o przekątnej 6.18 cala, i rozdzielczości 1080 x 2246 pixela.

pocophone

Największym zaskoczeniem jest high-endowy procesor, tak jak wcześniej wspominaliśmy – Snapdragon 845. Wydajność chipsetu marki Qualcomm, będzie wspierana przez 6 GB, lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Co do aparatów, Pocophone posiada jeden podwójny, umieszczony z tyłu o rozdzielczości odpowiednio 12 megapikseli i 5 megapikseli , i jeden z przodu przeznaczony do selfie o rozdzielczości 20 megapikseli . Smartfon będzie dostępny w kilku wariantach wielkości pamięci ROM, najmniejszy 64 GB, największy 128 GB. Pocophone F1 wyposażony jest w następujące technologie – LiquidCool (odpowiedzialne za odpowiednie chłodzenie), faceunlock, USB typu C. Dodatkowo Xiaomi zapowiedziało, że smartfon będzie przystosowany do obsługi Androida P.

Pocophone F1 – oficjalnie zapowiedziany

Na prezentacji nowego telefonu w Paryżu poznaliśmy już komplet szczegółów. Pocophone F1 pojawi się już niedługo – 30 sierpnia. Jego cena będzie rewelacyjna, za wariant 6 GB pamięci operacyjnej i 64 GB pamięci wewnętrznej zapłacimy zaledwie 1 499 złotych (a jeszcze mniej, jeśli zdecydujemy się na zakup bezpośrednio z Chin). Jest to najtańszy smartfon w takiej cenie, który posiada tak ogromną wydajność. Procesor Qualcomm Snapdragon 845 jest używany w większości modeli, kosztujących powyżej 2 500 złotych. Xiaomi znowu próbuje zdobyć serca konsumentów śmiesznymi cenami i genialnym produktem. Na polskim rynku Pocophone F1 może okazać się absolutnym hitem. Ciekawe jednak czy producent nie był zmuszony na pewne „cięcia”, które mogą powodować pewne nieoczekiwane problemy z telefonem, to jednak zweryfikuje czas.

Źródło: GSM Arena