Asus po bardzo udanej prezentacji ROG Phone prawdopodobnie wróci do rozwijania swojej serii dla użytkowników standardowych – ZenFone. Póki co wyciekły zdjęcia trzech modeli – prototypów.

Seria ZenFone – średniaki, oraz niskopółkowce

W serii ZenFone znajdziemy zarówno bardzo tanie urządzenia, jak i te droższe ze średniej półki cenowej. Asus stawia na jakość wykonania, jakość zdjęć i dobry stosunek ceny do tego co „realnie” otrzymujemy wraz z urządzeniem.

Pierwsze rendery ZenFone 6 – Asus najwyraźniej testuje kilka rozwiązań

Prototypy obrazują nam w jakim stadium produkcji jest właśnie ZenFone 6. Jest to bardzo wczesny etap, w którym marka dopiero zaczyna planowanie najnowszego modelu. Tajwańczycy testują aktualnie funkcjonalność różnych wariantów „notcha”, albo aparatu wbudowanego w ekran. Prawdopodobnie będą się oni starać o jak najwyższą jakość zdjęć – w prezentowanych modelach można znaleźć wariant z trzema aparatami. Wygląda na to, że w ZenFonach nie pojawi się czytnik linii papilarnych wbudowany pod ekranem.

Asus podąża zgodnie z trendami rynkowymi?

Wydawać się może, że modele przedstawione na renderach to absolutnie standardowe i niczym nie różniące się od reszty telefonów na rynku smartfony. Ale spokojnie, uspokajamy – jest to zaledwie „szkic”, model koncepcyjny. Jest mała szansa, że ZenFone 6 będzie faktycznie wyglądał w taki sposób. Marka jest na etapie testowania funkcjonalności niektórych rozwiązań, a dopiero później przejdzie do dopracowywania ich pod kątem lepszego designu, czy też poprawy działania. Zresztą nie zapominajmy, że Asus nie jest innowatorem na rynku smartfonów, dużo lepiej radzą sobie z tym Samsung, Apple, Oppo, Xiaomi, czy też Huawei. Co prawda w zakresie „gamingu” starają się być absolutnie bezkompromisowi, niezależnie od tego, którego sektora branży to dotyczy.

Kiedy ZenFone 6 ma szansę pokazać się na rynku?

Biorąc pod uwagę dbałość o szczegóły Asusa i aktualne stadium rozwoju ZenFone 6, nie nastąpi to zbyt wcześnie, a na pewno nie przed końcem roku 2018. Co do dostępności tego modelu w Polsce – Asus nie omija naszego kraju, a więc nie widać powodów by tym razem miało się to zmienić. Natomiast jeśli chodzi o cenę, seria ZenFone jest raczej przeznaczona dla użytkowników z nie aż tak zasobnym portfelem, więc kwota jaką nam przyjdzie wydać na ten telefon nie powinna przekroczyć 2 000 – 2 250 złotych, chociaż możemy być zarówno pozytywnie jak i negatywnie zaskoczeni.

Źródło: PhoneArena