Smartfon R15 Neo, tudzież AX5 (w zależności od rynku), zostanie już wkrótce ujawniony.

Kolejny smartfon od giganta

Oppo jest potężnym producentem smartfonów, zdobywa przede wszystkim rynki afrykańskie i indyjski. W tym momencie jest w ścisłej czołówce całej branży, szczególnie na swoim własnym „podwórku” w Chinach. Ich telefony nie są jeszcze zbyt popularne w Polsce, ale na pewno prędzej czy później również i my znajdziemy w strefie wpływów tej marki. Może się nam nasuwać pytanie, czy model R15 Neo (AX5) będzie kolejnym krokiem na drodze ku zdobyciu polskiego konsumenta? Dowiemy się tego dopiero podczas oficjalnej zapowiedzi. W tym momencie nie wiemy na które rynki on trafi, być może ominie nas szerokim łukiem. Ale bądźmy dobrej myśli.

Przeciek specyfikacji modelu R15 Neo / AX5

Najnowszy smartfon od Oppo będzie sporych gabarytów. Jego rozmiary to 156.2 mm / 75.6 mm / 8.2 mm, przy wadze 168g i przekątnej ekranu 6.2 cala. Podzespoły umieszczone w R15 Neo / AX5 nie są high-endowe, ten telefon zostanie zapewne skierowany na średnią półkę cenową. Jeśli chodzi o szczegóły – za wydajność smartfona odpowiadać będzie Qualcomm Snapdragon 450, połączony z 3 GB lub 4 GB pamięci operacyjnej. Jego pamięć wewnętrzna (ROM) ma rozmiar 64 GB i jest to jedyny wariant. Wracając do sporego ekranu 6.2 cala – wyposażony jest on w rozdzielczość HD 1520 x 720 pikseli. Jeśli zaś chodzi o jakość zdjęć i filmów, Oppo R15 Neo / AX5 posiada dwie kamery z tyłu (13 Mpix i 2 Mpix szerokokątny), oraz jedną z przodu (8 Mpix). Technologie wykorzystane w tym smartfonie to m.in. 2.4 GHz WiFi, Bluetooth 4.2, dual SIM. Systemem operacyjnym R15 Neo / AX5 jest Android 8.1 Oreo, z nakładką ColorOS. Niestety smartfon nie został wyposażony w USB typu C, ani NFC.

Premiera i cena R15 Neo / AX 5

Nie ma jeszcze dokładnych informacji co do premiery Oppo R15 Neo / AX 5 na rynku światowym. Na początku musimy czekać na oficjalną zapowiedź od producenta, dopiero wtedy będziemy mogli się dowiedzieć więcej na temat dostępności tego telefonu w Polsce. Co do ceny – nic jeszcze nie wiadomo na ten temat.

Źródło: GSM Arena