Niantic Labs co jakiś czas przygotowuje dla trenerów Pokemon Go event zwany Community Day. Każde z tych wydarzeń jest inne i pozwala graczom na zdobycie unikatowych stworków oraz skorzystaniu z bonusów. Już w najbliższy weekend będziemy mieli okazję złapać ogromną liczbę Eevee. Jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia?

Eevee Community Day – wydłużone okno czasowe na ewolucję

Community Day są wydarzeniami, które trwają jedynie 3 godziny. Niantic zawsze ustawia okno czasowe w sobotę, żeby przyciągnąć do gry jak najwięcej graczy. Jednak tym razem mamy do czynienia z weekendowym wydarzeniem. Eevee Community Day odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę (11 i 12 sierpnia) w godzinach od 11:00 do 14:00 naszego czasu lokalnego. Każde złapane oraz ewoluowanie w tym czasie Eevee otrzyma specjalny atak typu normalnego Last Resort. Jednak nie pozwalałoby to na ewolucję do Umbreon’a, którą należy wykonać w nocy (szczegóły znajdziecie poniżej). Dlatego Niantic zdecydowało się na wydłużenie okna ewolucyjnego do 13 sierpnia (poniedziałek) godziny 22:00 naszego czasu lokalnego.

Bonus: 3x stardust za każdego złapanego Pokemona

Najważniejszym bonusem, z którego należy skorzystać podczas nadchodzącego Community Day, jest potrójny stardust za każdego złapanego Pokemona. Dlatego trenerzy Pokemon Go powinni wykorzystać oba 3 godzinne okna czasowe w taki sposób, żeby zmaksymalizować ilość złapanych Pokemon’ów. Stardust jest aktualnie najcenniejszym zasobem w grze Pokemon Go, który jest niezbędny do wymiany stworków. Dlatego Niantic wprowadziło ostatnio kilka zmian, które pozwalają graczom na zdobycie większej ilości tego surowca. Jednym z trików, który można wykorzystać, jest złapanie zestuckowanych wcześniej z zadań dziennych (field research) Pokemon’ów. Do tej pory można było w ten sposób akumulować nieskończoną liczbę stworków. Od 20 sierpnia zostanie ona ograniczona do 100. Nie wiecie o co chodzi? Poniżej macie krótki filmik wyjaśniający cały trik.

Oczywiście dobrym pomysłem jest również odpalenie Star Piece, który daje nam dodatkowy bonus w postaci 50% więcej stardusta przez 30 minut. Szkoda, że Niantic nie wydłużyło tego czasu do 3 godzin na czas trwania eventu.

Jak kontrolować ewolucje Eevee?

Ewolucje Eevee można kontrolować poprzez wcześniejsze ustawienie nazwy Pokemona:

  • Rainer -> Vaporeon (typ wodny)
  • Sparky -> Jolteon (typ elektryczny)
  • Pyro -> Flareon (typ ognisty)
  • Sakura -> Espeon (typ psychiczny)
  • Tamao -> Umbreon (typ ciemny)

Eevee ewolucje

Jest to bardzo dobrze znany trik, jednak działa on tylko raz dla każdej z docelowej ewolucji. Jeżeli z niego skorzystaliście, to klikając przycisk evolve macie 33,3% szansy na trafienie jednej z ewolucji znanych z pierwszej generacji (tj. Vaporeon, Jolteon i Flareon). Natomiast ewoluowanie Eevee w Espeon’a bądź Umbreon’a można dalej kontrolować, ale procedura jest bardziej skomplikowana:

  1. ustaw wybranego Eevee jako swojego buddy i przejdź z nim 10 km (tj. zbierz 2 cukierki),
  2. Eevee musi pozostać Twoim budy podczas ewolucji,
  3. ewolucja zrobiona w nocy (pora dnia musi to być widoczna w grze) da Umbreon’a,
  4. ewolucja zrobiona w dzień (pora dnia musi to być widoczna w grze) da Espeon’a.

Pokemon Go rozpoznaje porę dnia po godzinie lokalnego zachodu oraz wschodu słońca. Jednak najlepiej jest to sprawdzić bezpośrednio w grze. Kiedy w Pokemon Go zapada zmrok, to kolorystyka mapy zmienia się na ciemniejszą.

Eevee 4 generacja

Czwarta generacja wprowadza dwie kolejne ewolucje Eevee, tj.: Leafeon (typ trawiasty) oraz Glaceon (typ lodowy). Dlatego warto będzie zostawić sobie dwa silne Eevee z wysokim IV (najlepiej wersje shiny), żeby po wprowadzeniu czwartek generacji, móc od razu wyewoluować nowe Pokemony. Najprawdopodobniej nowe ewolucje również będzie można kontrolować za pomocą triku ze zmianą nazwy Eevee.

Czy warto ewoluować Eevee podczas Community Day?

Część osób uważa, że atak Last Resort będzie zaburzać idealny zestaw ruchów dla danych ewolucji Eevee. Jednak symulacje pokazują, że ten nowy atak (według najpewniejszych przecieków będzie to dwu-belkowy atak ładowany z 90 ptk.) dość znacznie wzmocni ewolucje Eevee. Przy tych założeniach, Espeon z wzmocnieniem wynikającym z pogody (częściowe zachmurzenie) zostanie Pokemonem z największym DPS. Dużo zyska również Flareon. Nawet bez bonusu wynikającego z warunków pogodowych, oba stworki powinny awansować do TOP 10 Pokemonów z największym neutralnym DPS’em. Natomiast pozostałe ewolucje zyskają pod kątem defensywnym, więc będzie można korzystać z nich do obrony gym’ów.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.