Chociaż do premiery wyczekiwanego, tegorocznego „zabójcy flagowców” zostało jeszcze kilka miesięcy, to już teraz możemy przekonać się, jak po części będzie on wyglądać. Oprócz pierwszego zdjęcia urządzenia poznaliśmy również kilka smaczków związanych z jego specyfikacją.

Wysuwana kamerka do selfie w modzie?

Designerzy z OnePlus najwyraźniej uważają, że konstrukcje typu „slider” będą popularne w 2019 roku. Model OnePlus 7 charakteryzować się będzie wysuwaną kamerką przednią oraz niezwykle wąskimi ramkami wyświetlacza. Ma on zajmować aż 97 procent przedniej powierzchni konstrukcji. Dzięki temu użytkownik odniesie wrażenie, że sprzęt nie ma w ogóle obramowań. Co ciekawe, popularny w ubiegłym roku, niezwykle chętnie wykorzystywany przez producentów tak zwany notch w ogóle tutaj się nie pojawi. To dobra wiadomość dla wielu klientów, którzy nie mogli się do niego przekonać we flagowych smartfonach z roku 2018.

Obsługa 5G bardzo prawdopodobna

Najnowszy „zabójca flagowców” ma posiadać moduł sieci 5G, która dopiero jest testowana przez operatorów na całym świecie. Informacja ta została przekazana przez dyrektora generalnego firmy, Pete’a Lau, w wywiadzie z ubiegłego roku. CEO nie określił jednak, czy 5G zastosują w modelu 7 czy 7T. Ten drugi pokazany zostanie pod koniec roku 2019. Decyzja o wdrożeniu takiej łączności najprawdopodobniej zależy od tego, w jakim stopniu ukończone zostaną testy 5G przez amerykańskich operatorów sieci komórkowych. OnePlus chce, aby ich smartfony były kompatybilne z nadajnikami przez nich zastosowanymi. Ostatnie doniesienia sugerują, że już model 7 obsłuży 5G. Jednak jeszcze tego oficjalnie nie potwierdzono.

Kiedy premiera? Jaka specyfikacja?

Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej daty premiery modelu OnePlus 7. Mówi się, że smartfon zadebiutuje w maju lub w czerwcu tego roku. Miałoby to sens, ponieważ producent mniej więcej w tym okresie co roku pokazuje swoje kolejne produkty, konkurujące z flagowymi modelami czołowych producentów z całego świata. Jeśli chodzi o podzespoły, OnePlus 7 ma otrzymać 8 GB lub 10 GB pamięci operacyjnej typu LPDDR4 oraz 128 GB lub 256 GB pamięci ROM na pliki (w zależności od wybranej przez klienta wersji). Nad jego wydajnością czuwać będzie najnowszy Snapdragon 855, a obraz wyświetli panel AMOLED z rozdzielczości Full HD+.

Źródło: AndroidPolice