Zaprezentowana w maju tego roku Nokia X6 z charakterystycznym, niezwykle popularnym w świecie technologii wycięciem u góry ekranu, została bardzo ciepło przyjęta przez klientów. Na początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się, że smartfon ten jest najchętniej wybieranym urządzeniem oferowanym obecnie przez HMD Global. Producent początkowo planował sprzedaż Nokii X6 jedynie w Chinach, ale certyfikaty, które właśnie dostała sugerują, że już niebawem trafi ona również na inne rynki, w tym prawdopodobnie do Polski!

HMD Global otrzymało właśnie certyfikat NCC dla Nokii X6, który jest niezbędny do sprzedawania smartfonów w Tajwanie. Nas jednak interesować powinien drugi certyfikat dla wersji TA-1099, którego numer sugeruje, że producent w najbliższym czasie rozpocznie sprzedaż tego urządzenia również w Europie. Pod koniec maja Juho Sarvikas, CPO HMD Global, zapytał użytkowników Twittera, czy chcą, żeby Nokia X6 została udostępniona w sprzedaży również poza Chinami. Prawie 80% ankietowanych zadeklarowało, że z chęcią zobaczyłoby to urządzenie na innych rynkach.

Optymalna specyfikacja

Nokia X6 oferowana przez HMD Global wyposażona została w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 636 wspomagany przez 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej typu LPDDR4 oraz 32 GB lub 64 GB rozszerzalnej za pomocą karty microSD pamięci na pliki (w zależności od wybranej wersji). Aparat główny posiada dwie optyki – jedną 16 megapikseli z przesłoną f/2.0, a drugą 5 megapikseli z przesłoną f/2.2. Wspomagane są przez podwójną diodę doświetlającą LED. Nad 5,8-calowym ekranem pracującym w rozdzielczości 2 280 x 1 080 pikseli o proporcjach 19:9 zastosowano kamerkę do wideorozmów i zdjęć typu selfie z optyka 16 megapikseli, która również oferuje przesłonę f/2.0. Wszystkie podzespoły zasili ogniwo Li-Ion o pojemności 3 060 mAh, obsługujące technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Z modułów łączności znajdziemy tutaj WiFi 802.00 ac (wersja bez MIMO z maksymalną prędkością 384 Mbit/s), GPS z obsługą A-GPS i GLONASS, LTE kategorii 4 (bez wsparcia do LTE Advanced) oraz Bluetooth w wersji 5.0. Nasze pliki zabezpieczy czytnik linii papilarnych.

Źródło: Dealntech