HMD Global – firma będąca właścicielem marki Nokia – wydała w maju tego roku bardzo ciepło przyjęty model X6. Wielu fanów fińskiego producenta pozostaje jednak rozczarowanych, jako że smartfon ten pojawił się tylko w Chinach. Na szczęście już niedługo Nokia X6 wyjdzie poza Państwo Środka – globalna edycja smartfona będzie sprzedawana pod nazwą 6.1 Plus. Wpis o urządzeniu pojawił się w bazie wyników benchmarku GeekBench, co potwierdza część jego specyfikacji.

Nokia 6.1 Plus – specyfikacja

Wpis w bazie GeekBench potwierdza, że podzespoły urządzenia nie zmienią się między wersją chińską a globalną. Smartfon działa pod kontrolą Androida 8.1.0 Oreo. W roli procesora pojawia się 8-rdzeniowy układ Snapdragon 636 od Qualcomma o maksymalnym taktowaniu 1,8 GHz, jednak według GeekBench bazowa częstotliwość rdzeni określona została na 1,61 GHz. Dodatkowo pojawi się 32 lub 64 GB miejsca na dane oraz 5,8-calowy ekran IPS LCD z notchem o rozdzielczości 1 080 na 2 280 pikseli (proporcje 19:9). Pamięć wewnętrzna będzie mogła zostać dodatkowo rozszerzona o kartę microSD o maksymalnym rozmiarze 256 GB. Przedni aparat korzysta z obiektywu o rozdzielczości 16 MP, a na tylnym panelu znajdziemy układ 16 + 5 megapikseli. Pojemność baterii wynosi 3 060 mAh. Dostępna będzie także wersja z 6 GB pamięci RAM.

Podzespoły Nokii X6 lub 6.1 Plus są zatem takie same zarówno w wersji dla Chin, jak i wariancie dla reszty świata. Różni się jedynie nakładka na system operacyjny. Tak jak wszystkie smartfony w Państwie Środka, Nokia X6 otrzymała specjalnie dostosowane oprogramowanie oraz interfejs. Wariant globalny będzie za to korzystać z czystego Androida 8.1.

Premiera już za cztery dni

Oficjalna premiera Nokii 6.1 Plus odbędzie się już 19 lipca. Pierwszym krajem, w którym pojawi się nowy smartfon Nokii, będzie Hongkong, po którym przyjdzie czas na kolejne azjatyckie państwa. Na razie nie wiemy, kiedy urządzenie będzie dostępne w Europie.

Źródło: Gizmochina