Malutkie, gubiące się, gdy nie są w telefonie, ale potrzebne. Mowa o kartach SIM, dzięki którym możemy dzwonić, SMSować, no w ogóle, autoryzować się w sieci telefonicznej. Ale czy z tą potrzebnością to jest do końca tak, jak nam się teraz wydaje, to nie sądzimy. Mamy super newsa!

Apple i Samsung chcą zrewolucjonizować rynek telefonii i pracują właśnie nad nowym standardem kart SIM. Chodzi w szczególności o problem natury logistycznej. Poruszając się pomiędzy różnymi krajami mamy utrudniony kontakt telefoniczny. Winna jest temu właśnie SIM, a producenci nie od dziś walczą z rozwiązaniem tego problemu. W jakim kierunku chcą iść potentaci, tego jeszcze nikt nie wie, ale możemy sobie troszkę pospekulować. Może chodzi o powstanie elektronicznych kart e-SIM, albo stworzenia karty uniwersalnej. Możliwe jest także powstanie modułu wbudowanego w urządzenie, który nie bezie wymieniany, a jedynie przystosowywany do konkretnej sieci, z którą chcemy się łączyć. Co najlepsze, członkowie GSMA (AT&T, T-Mobile, Vodafone, Telefonica czy Orange), czyli stowarzyszenia zrzeszającego operatorów telefonii są jak najbardziej za, a ich zdaniem e-SIM to dobre rozwiązanie.

SIM Card over the Phone

Komu spodoba się nowy standard najbardziej? Przede wszystkim tym, którzy dużo podróżują. Będzie to bardziej opłacalne, niż kupowanie karty za każdym wyjechanie za granice.