Zawsze mnie zastanawiało, jak szybki może być internet. Czasy modemu 56 kbps wcale nie budowały nadziei na lepsze czasy. Strony ładowały się jakby żółw spacerował po polanie, a w czasie ściągania programów można było obiad ugotować. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło.

Ja osobiście mam w domu 150 Mbit/s. Nie kupowaliśmy nic większego, bo i po co. Wielkich plików nie wysyłam i nie ściągam. Tyle wystarczyło. Aczkolwiek, nie raz widziałam jak znajomi wrzucają screeny i to z naszego SpeedTesta ze swoimi prędkościami. Rekordem było 250/250 Mbit/s u mojego kolegi.

Aktualizacja 04.10.2015 godz. 23:26
Jeden ze znajomych wysłał na screena z prośba o aktualizacje artykułu – wyciągnął 320/288 Mbit/s.

wiktor_speedtest

Nie miałam jeszcze przyjemności zobaczyć wyciągu z wyższymi prędkościami. Tym bardziej rozanieliła mnie informacja, którą chciałam się dzisiaj z Wami podzielić. Co powiecie na 600 Mbit/s??!! Kopie zadek, nieprawdaż!?

dialog-screen

Mnie skopało z miejsca. Takie łączę wprowadził operator, po którym najmniej się tego spodziewałam, a mianowicie Orange. Zrobione jest to na światłowodach, które Orange niesamowicie sobie chwali. To, co charakteryzuje tego typu łącze, to nie tylko prędkość, ale także bardzo niski ping(2 ms), który często się pomija.

730573-internet-obrazy-multimedia-fot

Opcja Orange nazywa się SuperNova i jest dostępna także w niższych prędkościach 100 Mbit/s i 300 Mbit/s.

g_-_-x-_-_-_66935x20151001165842_0

Miłe jest to, że oferta ta będzie dostępna już w najbliższych tygodniach i to w większości dużych miast w naszym kraju (Warszawa, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Katowicace, Łódź, Szczecin, Wrocław, Elbląg, Sosnowiec i Zielona Góra). Niestety w Krakowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach i Gdańsku będzie na początku tylko 100 i 300 Mbit/s.

Internet można będzie zamówić także w zestawie z FunPackiem, czyli telewizją HD, pakietami kanałów nc+, nowoczesnym modemem WiFi 802.11 ac oraz telefonem stacjonarnym.

Supernova

Pozostaje nam tylko czekać, aż oferta wejdzie na rynek. Planuje Was ktoś jej zakup? Jeżeli tak, prosimy oczywiście o screeny ze Speedtesta w komenatarzach lub na naszym Facebooku 😉