Doniesienia o reedycji 4-calowego iPhone’a SE pojawiają się co jakiś czas już od momentu jego premiery. Ostatnio jednak da się zauważyć większy przypływ informacji na temat iPhone’a SE 2, co pozwala myśleć, że Apple faktycznie jest w trakcie przygotowywania takiego modelu. Do internetu trafiły nowe rendery kompaktowego smartfona firmy z Cupertino.

iPhone SE 2 otrzyma bezramkowy ekran z wcięciem

Olixar, firma zajmująca się produkcją pokrowców i szkieł ochronnych dla smartfonów, opublikowała na swojej stronie pierwszy produkt dla iPhone’a SE 2. Jest to hartowane szkło chroniące ekran. Wraz z nim pojawił się trójwymiarowy render nadchodzącego smartfona Apple’a.

Wzornictwo urządzenia nawiązuje do modelu X, czyli najmocniejszego obecnie smartfona w ofercie Apple’a. Główne cechy wyglądu nowego iPhone’a SE to bardzo wąskie ramki wokół wyświetlacza oraz wcięcie w jego górnej krawędzi. Nie zabraknie także systemu rozpoznawania twarzy Face ID. Zmieniony zostanie także materiał, z którego będzie wykonane urządzenie. W pierwszej edycji było to aluminium. Nowa generacja iPhone’a SE wykorzysta głównie szkło, co umożliwi bezprzewodowe ładowanie.

Jakie podzespoły trafią do iPhone’a SE 2?

Na razie nie ma żadnych pewnych informacji na temat specyfikacji iPhone’a SE 2. Według niektórych źródeł wewnętrzne komponenty smartfona nie zostaną znacząco zmienione, a zamiast tego Apple skupi się na przygotowaniu wyłącznie nowego wyglądu. Bardziej optymistyczne opinie zakładają pojawienie się kilku ciekawych usprawnień. Model SE 2 może korzystać z procesora A10 Fusion obecnego w iPhone’ie 7, który wciąż uzyskuje bardzo dobre wyniki. Niewykluczone, że w SE 2 pojawią się także takie elementy jak podwójny aparat oraz technologia 3D Touch.

Nowe wydanie kompaktowego iPhone’a ma zostać przedstawione jeszcze w tym roku, być może obok kolejnej generacji flagowców Apple’a. Choć na razie kwestia specyfikacji nie jest zbyt pewna, z pewnością pojawi się tu ekran o przekątnej około 4–4,5 cala. Procesor A10 Fusion będzie wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Miejsce na dane użytkownika powinno być dostępne w ilości 128 GB, a pojemność baterii wyniesie poniżej 2 000 mAh.

Źródło: PhoneArena