Huawei, które niedawno zostało drugim największym sprzedawcą smartfonów na świecie, szykuje się do premiery swoich nowych flagowców. Konto firmy na Twitterze potwierdziło dziś oficjalną datę – 26 marca. Huawei P30 i P30 Pro zostaną przedstawione w Paryżu.

Huawei chwali się aparatami

Wraz z datą premiery na Twitterze pojawił się krótki filmik przedstawiający kilka najbardziej rozpoznawalnych miejsc w stolicy Francji. Z pozoru wydawałoby się, że to po prostu zareklamowanie miejsca premiery. Huawei jednak pokazało w ten sposób możliwości aparatów swoich nowych flagowców. Konkretnie chodzi o zaprezentowanie zdolności zoomu optycznego w P30 i P30 Pro.

Już P20 Pro mógł pochwalić się 5-krotnym zoomem – w przypadku nowych flagowców Huawei pójdzie jeszcze o krok dalej. P30 ma oferować zoom 10x dzięki obecności potrójnego aparatu. W wariancie Pro znajdziemy dodatkowo jeszcze jeden obiektyw. Aparaty w nowych modelach Huawei powstaną we współpracy z firmą Leica.

Trzy aparaty w modelu P30 mają cechować się rozdzielczością 40, 20 i 8 megapikseli. Pierwszy z nich to główny obiektyw, 20-megapikselowa jednostka to obiektyw szerokokątny, a ostatni to teleobiektyw pozwalający na dokładniejszy zoom. Dodatkowy, czwarty aparat w większym modelu to trójwymiarowy sensor Time-of-Flight.

Huawei P30, P30 Pro – specyfikacja

Zarówno P30, jak i P30 Pro będą korzystać z procesora Kirin 980, który był użyty także w modelu Mate 20. Ilość pamięci RAM wyniesie 6 lub 8 GB, a miejsce na dane użytkownika to odpowiednio 128 lub 256 gigabajtów. Pojemność baterii ma wynieść ok. 3 500 mAh w tańszym modelu i 4 000 mAh w wariancie Pro.

Flagowce Huawei z ekranami OLED

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznych modeli, wyświetlacze P30 i P30 Pro będą korzystać z paneli OLED. Rogi ekranu będą zaokrąglone, a w górnym boku znajdzie się półokrągłe wcięcie na przedni aparat. Przekątna mniejszego urządzenia wyniesie 6,1 cala, zaś wersja Pro ma rozmiar 6,5”. Pod ekranem znajdzie się czytnik linii papilarnych. Zabraknie za to rozpoznawania twarzy, które obecne było w Mate 20 Pro.

Źródło: GSMArena