Choć wielu producentów smartfonów zaplanowało premiery tegorocznych flagowców na targi MWC, Huawei zdecydowało się nieco poczekać ze swoimi topowymi modelami. Nowe smartfony z serii P zostaną zaprezentowane pod koniec marca. Zbliżając się do premiery wiemy o nich coraz więcej. Do internetu trafiły zdjęcia Huawei P30 i P30 Pro pochodzące od firmy Spigen, która produkuje obudowy dla smartfonów.

Huawei P30 i P30 Pro będą wyglądać prawie tak samo

Huawei P30
Huawei P30

Podobnie jak w zeszłym roku, flagowce Huawei są z wyglądu niemalże identyczne. Obydwa smartfony mają wcięcie u góry ekranu w kształcie kropelki, w którym umieszczono przedni aparat i czujniki. Co ciekawe, nigdzie nie widać przycisku który mógłby posłużyć jako czytnik linii papilarnych. To oznacza, że ten element prawdopodobnie umieszczono w wyświetlaczu.

Wersja Pro z czterema aparatami

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Najbardziej zauważalną różnicą między dwoma wariantami flagowca Huawei jest układ aparatów. W bazowym modelu umieszczono trzy pionowo ułożone obiektywy, poniżej których znajduje się flesz LED. Wersja Pro otrzyma dodatkowo czwarty sensor, a lampa błyskowa została przesunięta nieco z boku. Na razie nie znamy dokładnych parametrów aparatów. Wiemy jednak, że Huawei przygotuje je z pomocą firmy Leica, co wskazuje na użycie wysokiej klasy czujników.

Huawei potwierdziło, że premiera P30 i P30 Pro odbędzie się pod koniec marca. Nowe zdjęcia poniekąd potwierdzają dokładny dzień zaprezentowania smartfonów – na głównym ekranie widnieje data 28 marca.

Specyfikacja P30 i P30 Pro

Jak przystało na Huawei, najnowsze smartfony chińskiego giganta będą korzystać z procesorów własnej produkcji. W przypadku P30 i P30 Pro będzie to układ Kirin 980, obecny także w Mate 20. Spodziewamy się, że smartfony będą dostępne z 6 lub 8 GB RAM-u i 128 lub 256 GB miejsca na dane użytkownika. Zeszłoroczne flagowce Huawei korzystały z baterii o pojemności 3 400 i 4 000 mAh – podobnej wielkości ogniwa mogą pojawić się w P30 i P30 Pro. Więcej informacji poznamy bliżej premiery, która odbędzie się pod koniec marca w Paryżu.

Źródło: Slashgear