Z natury nie zajmujemy się tematem filmów. Nie wtedy, gdy nie dotyczą Netflixa. Jednakże, zarówno dla nas, jak i dla większości społeczeństwa zainteresowanego technologiami komputerowymi ta produkcja nie jest tylko filmem, czy tylko sagą – to arcydzieło.

Mówimy tu o Gwiezdnych Wojnach. Saga składa się obecnie z sześciu, wspaniałych filmów zlepiających się w jedną historię. Kręci się ona wokół historii rodziny Skywalkerów, a dokładnie pokoleń dwóch mężczyzn, ojca i syna. Obaj są wyjątkowi, są bardzo utalentowanymi wojownikami Jedi, ale jeden z nich ulega Ciemnej Stronie Mocy i przechodzi na tę złą stronę. To tak w niesamowicie dużym skrócie, bo nie da się dobrze opisać całej Sagi w krótkim artykule. I nie o to w nim chodzi, bo przecież, kto kliknął na link wie, czy Gwiezdne Wojny są.

2fbfa8a1545fc38d7a84d326f7982ba4_large

Chodzi o to, że w tym roku Saga powiększy się o kolejny film. Było wiadomo o tym już dawno, śledziliśmy newsy z zapartym tchem. Walt Disney kupił LucasFilm i pierwsze, co zrobił, to postanowił kontynuować produkcję Sagi. Z tego, co zauważyliśmy po nastrojach w sieci, to nikt nawet nie płacze, że to Disney. Fani cieszą się, że zobaczą kolejną część ukochanej serii.

20140918_541ab23ac30a91

Najnowsza część nazywa się Przebudzenie Mocy i twórcy nie zawiedli swoich fanów. Zobaczy w niej nie tylko nowych adeptów Mocy, ale i nasze ukochane, stare postacie i to nawet dokładnie w tej samej obsadzie. Pojawią się także takie przemiłe dodatki, jak R2D2, C-3PO czy włochaty Chewbacca. Nie zabraknie Hans i Leili Solo, oraz Luke SkyWalker.

SWNewDawn

Jaką nowością uraczyli nas producenci? Oprócz super efektów specjalych mamy także news merytoryczny. Jest nim mianowicie Szturmowiec posiadający Moc i walczący mieczem świetlnym. My jesteśmy tym faktem mocno zainteresowani. Klon posiadający moc? To może być ciekawe!

Star-Wars-03-GQ_28Nov14_b_1083x658

W sieci ukazał się już oficjalny zwiastun siódmej części Sagi, a w sieci kin Multikino, CinemaCity, IMAX są już dostępne bilety.

Polecamy nie tyle rezerwować miejsca, co kupować z przedpłatą, bo ze względu na niesamowicie duże zainteresowanie seansami może nich niedługo już nie być. Film dostępny w wersjach 2D z napisami, 3D z napisami i 3D z dubbingiem. Dodatkowo w AXN w czwartki o 22.00 lecą kolejne części Sagi, jakby ktoś chciał sobie przypomnąć, lub nie oglądał. Co prawda, lecą od początku października, więc dzisiaj jest już 4 część, ale można znaleźć też powtórki.

star-wars-episode-vii-logo-600x339

Premiera Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy przewidziana na 18 grudnia w Polsce. Dodamy tylko dla przypomnienia, że nasz kraj zawsze jest daleko za mamutami, bo inne kraje mają swoją premierę już 10 grudnia.Poprzedni artykułBędziemy płacić za YouTube?
Następny artykułCzym tuczymy Androida?