Jakiś czas temu na rynku zaczęło pojawiać się wiele różnych przecieków w sprawie nowych telefonów Samsunga z serii Galaxy S. Wiadomo, że na rynku pokażą się trzy warianty – Galaxy S10 Lite (najtańszy), Galaxy S10 (standardowy), oraz Galaxy S10+ (najbardziej rozbudowany). Prawdopodobnie znamy już specyfikację wszystkich tych smartfonów, tym razem skupimy się na wersji „budżetowej” – Lite.

Galaxy S10 Lite – najtańszy wariant S10

Jak to Samsung ma w zwyczaju, wraz z nowymi telefonami serii Galaxy S, pojawiają się również warianty tańsze, oraz droższe, które charakteryzują się innymi parametrami, technologiami, ale wciąż należą do tej samej reprezentatywnej linii. Galaxy S10 Lite wyciekł pod nazwą „Beyond 1” i praktycznie pewne jest to, że wyposażony jest w ekran 5,8 cala.

Specyfikacja Galaxy S10 Lite

Jako, że jest to najtańszy wariant, jednocześnie będzie się on charakteryzować najgorszą specyfikacją na tle pozostałych modeli Galaxy S. A więc znajdziemy tutaj ekran 5,8 cala. Ma on prawdopodobnie być „płaski” w odróżnieniu od zakrzywionych wyświetlaczy w Galaxy S10 i S10+. Za wydajność telefonu może odpowiadać procesor, którego jeszcze nie ma oficjalnie na rynku – Qualcomm Snapdragon 855, lub w zależności od regionu najnowszy Exynos. Ciężko jest powiedzieć ile RAM-u znajdzie się w zasobach smartfona. W przypadku wersji Lite można spekulować o 4 GB, lub 6 GB. Ciekawym ruchem ze strony Samsunga, może być „okrojenie” aparatów, Galaxy S10 Lite charakteryzować się będzie tylko jednym aparatem z przodu i drugim z tyłu. Było by to duże odstępstwo w stosunku do trendów rynkowych, gdzie nawet smartfony z niższej półki cenowej wyposażone są w dwie kamery. Ale nie jest to jedyny przykład na nieco dziwną politykę Samsunga wobec najtańszego modelu. Według przecieków nowy telefon będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych na plecach urządzenia, a nie wbudowany w ekran.

Galaxy S10 Lite – dostępność i cena

Telefony z serii Galaxy S pojawiają się gdzieś w okolicy pierwszego kwartału. A więc nie mamy co liczyć na premierę przed końcem roku 2018. Oczywiście być może pojawi się do tego czasu oficjalna zapowiedź, która rozwieje wszystkie spekulacje i wątpliwości. Co to ceny – mówi się o maksymalnie 650 dolarów amerykańskich, czyli 2 500 złotych bez opodatkowania.

Źródło: PhoneArena