Od 30 października popularny i pierwszy polski komunikator IM zwany Gadu-Gadu nie jest już własnością firmy GG Network. Firma ta sprzedała go spółce  Xevin Consulting Limited, która zarejestrowana jest na… Cyprze. Co to oznacza dla użytkowników?

Firma oczywiście wydała komunikat odnośnie zmiany właściciela komunikatora. Transakcja ta nie powinna wpłynąć w żaden sposób na korzystanie z Serwisu, jednakże… zmienia się administracja bazą danych osobowych. Z aplikacji można korzystać dalej, aczkolwiek dnia 15 listopada 2015 w życie wchodzą nowe przepisy i umowy związane już z nowym właścicielem, który zaznaczył, że jeszcze do czasu tej daty użytkownicy nie usuną aplikacji to umowę zawierają już nimi (nowe warunki określone są w nowym regulaminie, a stary ulegnie wygaśnięciu). Jak wygląda nowy regulamin GG? Jest on niesamowicie długi, więc postanowiliśmy umieść tutaj link do dokumentu. Nowy właściciel poinformował także, że obecnie trwa proces weryfikacji i oceny prowadzonych prac rozwojowych. Kierunki zmian zostaną przedstawione w przeciągu kilku miesięcy. Co stało się z poprzednim właścicielem GG? Jest to dość ciekawa sprawa, bo GG Network było członkiem spółki Grupa Allegro, a teraz  została postawiona w stan likwidacji. Grupa Allegro pozbyła się tak już kilku swoich serwisów. W tym roku sprzedała między innymi internetowe radio OpenFM. Kupiła je Grupy Wirtualna Polska. pozbyli się także Wykop.pl na rzecz WP za 5 mln zł.

gadu-gadu-dodatki

Zastanawiające jest tylko jedno – po co jakakolwiek spółka pcha się w wymierającą platformę. Jest to na tę chwilę strzał w kolano, chyba, że Xevin Consulting Limited ma jakiś pomysł na rozwój GG.