Takich rzeczy jeszcze nie było. Od dłuższego czasu serwis Facebook ma problemy z żądaniami do ich stron WWW. Problem pojawia się często podczas podejmowania akcji zalogowania się na na serwis społecznościowy, a także podczas publikowania postów. Jak możemy dowiedzieć się ze stron zbierających dane statystyczne na temat awarii, problem z Facebookiem jest widoczny na całym świecie.

Jak wiemy, do awarii doszło około godziny 17:00. Można było zauważyć wtedy nagłe i masowe awarie serwerów WEB Facebooka oraz aplikacji Messenger. Głównie zauważonym błędem przez użytkowników, był brak możliwości zalogowania się do aplikacji zespołu Facebook, a także możliwości publikowania postów. Jak oświadczył przedstawiciel firmy PAP, zapewniał on o podjętych działaniach naprawy błędu. Dodatkowo zapewniał, że zespół największego forum społecznościowego zdaje sobie sprawę, że część jego użytkowników doświadcza trudności w dostępie do Facebooka i Instagrama.

Przyczyna awarii serwerów Facebook

Sama przyczyna awarii nie jest znana. Wiadomo natomiast to, że jej skutkiem było zablokowanie wielu użytkownikom z całego świata dostępu do najbardziej pożądanego serwisu społecznościowego na Ziemi. Często zauważalnym błędem w aplikacji jak i na stronie domowej na komputerach stacjonarnych była mała możliwość odświeżenia tablicy, a także pobranie starszych wiadomości. W dużym przypadku wyglądało to jak błędne żądania do API Facebooka. To samo tyczy się wyświetlania starszych postów niż jeden czy dwa dni, które po tym okresie całkowicie znikały z aktualności. Oprócz wybiórczego wyświetlania naszych postów, stare, które nawet użytkownik polubił czy skomentował nie pojawiały się na tablicy.

Aktualizacja

Na daną chwilę, patrząc także na informacje z innych regionów świata oraz strony raportujące błędy na stronach internetowych, możemy zobaczyć poprawę działania połączenia do aplikacji i jej serwerów. Wygląda na to. że błąd został naprawiony w przeciągu 1,5 godziny, także stanowi to dość szybkie naprawienie krytycznej zmiany oddziaływającej na cały świat.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.