Allegro jest najpopularniejszym portalem sprzedażowym w Polsce. Osobiście także lubię tam robić zakupy, ponieważ wybór jest niesamowicie duży. Można znaleźć oferty, jakie nie zdarzają się w sklepach stacjonarnych. Ilość firm, która ogłasza się na Allegro, z dnia na dzień jest coraz większa. Na tę chwilę Allegro wycenione jest na 3 mld dolarów. W sieci pojawiły się informacje, jakoby grupa Naspers miała ochotę sprzedaż Allegro.

Jest to informacja serwisu Bloomberg. Jednakże serwis ten powołuje się na źródła czysto anonimowe. Ciekawy jest jednak powód, dla którego Naspers miałby sprzedać serwis.  Powodem ma być niedostatecznie wysoka dynamika rozwoju tego podmiotu.

Allegro trafiło w ręce Naspersa w 2008 roku za kwotę 950 mln funtów.

Allegro jest teraz największą platformą transakcyjną on-line w Polsce. Allegro powstało w związku z sukcesem amerykańskiego serwisu aukcyjnego eBay. Założone zostało w roku 1999 przez spółkę Surf Stop Shop sp. z o.o, a następnie przejęte przez QXL.com PLC w marcu 2000 roku. W marcu 2008 r. koncern mediowy Naspers złożył ofertę kupna akcji spółki Tradus, w skład której wchodzi QXL Ricardo. Od 17 listopada 2007 serwis Allegro umożliwia swoim użytkownikom możliwość zakładania sklepów. 16 lipca 2009 serwis Allegro zezwolił na rejestrację użytkownikom, którzy skończyli 13 lat, ale nie skończyli 18. Przy nicku osoby niepełnoletniej występuje znaczek z napisem Junior.

Przeciwnicy zarzucają Allegro m.in. faworyzowanie ofert ze „Strefy marek Allegro” i przedsiębiorstw z Grupy Allegro oraz zależnych, a także brak przejrzystych zasad działania nowego mechanizmu.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.