W połowie 2016 roku Poczta Polska poformowała, że zamierza wprowadzić darmowe WiFi we wszystkich swoich placówkach. Po niespełna dwóch latach udało się sfinalizować projekt, dzięki któremu z dostępu do internetu bezprzewodowego mogą korzystać klienci 3 800 punktów pocztowych. Przez ostatni rok udało się „podłączyć routery” w 800 oddziałach zlokalizowanych na terenie małych miejscowości, gdzie dostęp do sieci jest znacznie ograniczony.

Do końca 2016 roku zrealizowano projekt bezprzewodowego, darmowego dostępu do internetu na terenie 850 placówek. W ubiegłym roku liczba ta wzrosła do trzech tysięcy. Teraz, w momencie oficjalnego zakończenia programu bezpłatne WiFi dostępne jest w 3 800 oddziałach.

Darmowe WiFi dla wszystkich klientów

Bezpłatny dostęp do internetu mają wszyscy klienci korzystający z usług Poczty Polskiej. Wystarczy połączyć się z siecią działającą w obrębie danej placówki. Z racji, iż nie jest ona w żaden sposób zabezpieczona, nie polecamy logowania się do aplikacji bankowych czy poczty elektronicznej. Poczta Polska informuje, że od początku trwania programu z dostępu do internetu na terenie placówek skorzystało ponad 230 tysięcy użytkowników. Trzeba docenić chęć poprawy komfortu klientów Poczty Polskiej, jednak czy udostępnienie darmowego WiFi, które swoją drogą wyświetla treści sponsorowane na ekranie naszego smartfona, jest tak wielkim krokiem w stronę rozwoju cyfryzacji w naszym kraju? To pytanie pozostawimy bez odpowiedzi. Poniżej przestawiamy komentarz Prezesa Zarządu Poczty Polskiej, Przemysława Sypiewskiego:

Stawiając na cyfryzację swoich usług, dostosowujemy się do wymagań rynku. Przyjmując w strategii rozwiązania dotyczące udostępniania darmowego WiFi w naszych placówkach, chcieliśmy przede wszystkim wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów z małych miejscowości. Zdajemy sobie sprawę, że dzięki sieci placówek pocztowych docieramy do najodleglejszych zakątków Polski, jesteśmy obecni w każdej gminie, dzięki czemu możemy pełnić funkcję swoistego komunikacyjnego krwioobiegu państwa.

W komunikacie prasowym możemy również zapoznać się z komentarzem Andrzeja Adamczyka, obecnego Ministra Infrastruktury. Uważa on, że bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu w placówkach pocztowych jest dobrym przykładem realizacji misji przeciwdziałania wykluczenia Polaków z dostępu do usług.

Źródło: Poczta Polska