Facebook ma na swoim koncie taką ilość aplikacji mobilnych, że czasami zastanawiam się, po co. Oczywiście, niektóre z nich bardzo się przydają, jak choćby Messenger, bez którego ciężko mi jest wyobrazić sobie funkcjonowanie. Jest jednak ta grupa, której osobiście nie używam, albo uważam za zbyteczne. Zastanawiam się teraz, do której zakwalifikuje tę najnowszą, czyli Facebook Events. Nowa aplikacja od Facebook jest dedykowana przede wszystkim wydarzeniom, a dokładnie to, wyciąga je do osobnego programu.

Muszę przyznać z czystym sercem, że ilość informacji, jakie codziennie przechodzi przez Facebook, jest przytłaczająca. Zdarza mi się tak, że są informacje, które mi uciekają. To jest jedyny powód, dla którego podziały pomiędzy aplikacje mi się podobają, ale prawda jest taka, że w większości wypadków to także nie pomaga.

Facebook Events to aplikacja, która wyciąga wydarzenia z serwisu Zuckerberga do osobnego programu.

Stajnia Zucka uważa, że za jej pomocą będzie można w łatwiejszy sposób tworzyć wydarzenia i nimi zarządzać oraz zapraszać do nich znajomych. Ja ogólnie i tak nie ogarniam tego bajzlu, jaki jest w tym Social Media, ale może komuś nowa funkcjonalność ułatwi życie. Facebook Evets posiada funkcję kalendarza. To ona właśnie ma w szczególności ułatwić nam podgląd wydarzeń i obrazować ich rozmieszczenie w czasie. Tak funkcja na pewno spodoba się tym użytkownikom, którzy polują na wydarzenia w swojej okolicy właśnie za pomocą Facebooka. Trzeba przyznać, że w ciągu roku wydarzeń w serwisie Marka Zuckerberga jest naprawdę ogromna ilość i ciężko jest to wszystko zebrać do kupy. Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko wydarzenia lokalne, to może być ciężko z ich policzeniem. Z wydarzeń korzystają przecież nie tylko osoby prywatne, ale i organizację, zespoły muzyczne. Z tego właśnie względu stworzenie osobnej aplikacji może się Faceebokowi opłacić. Dzięki niej firmy powinny mieć dużo łatwiejszy dostęp do użytkowników, by zainteresować je swoimi wydarzeniami. Co za tym idzie — łatwiej będzie o reklamy w serwisie.

[vlikebox]

Na razie Facebook Events dostępna jest tylko w AppStore i to w USA. Firma zapewnia jednak, że wkrótce trafi również na Androida.

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.