Wiele osób na to czekało. Google udostępniło dziś nowy, czarny motyw dla swojej mobilnej aplikacji portalu YouTube – najbardziej popularnej usługi pozywającej na opublikowanie i stremowanie wideo w sieci. Firma obiecywała użytkownikom zmianę już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz zdecydowała się na jej wprowadzenie. Niestety obecnie nowy motyw dostępny jest jedynie dla testerów wersji beta.

Niektórzy już mają

Wielu użytkowników, nie tylko testerów beta zgłasza, że oficjalna aplikacja YouTube na Androida w tajemniczy sposób przełącza się czarne barwy. Ciemny motyw ma w rzeczywistości ciemnoszare barwy, a nie – tak, jak przewidywano – całkowicie czarne. Strona ustawień ogólnych w aplikacji ma teraz przełącznik umożliwiający włączenie nowego koloru, więc fani klasycznej wersji aplikacji nadal będą mogli z niej korzystać. Widać, że Google chce, aby wszyscy byli usatysfakcjonowani.

czarny youtube

Niebawem dla wszystkich

Z informacji opublikowanych przez Google wynika, że maksymalnie w połowie przyszłego miesiąca (najpewniej już w nadchodzącym tygodniu) czarna wersja YouTube’a na Androida zawita u wszystkich użytkowników tej aplikacji. Teraz nie pozostaje niestety nam nic innego jak czekać. Osoby, które chcą korzystać z programu w ciemnej kolorystyce muszą mieć anielską cierpliwość.

YouTube już od 2005 roku

Przypomnijmy, że pierwsza odsłona serwisu YouTube zadebiutowała w internecie jeszcze w lutym 2005 roku, czyli już prawie 14 lat temu. Rok później portal został przejęty przez korporacje Google za niebagatela 1,65 miliarda dolarów amerykańskich. Warto jednak pamiętać, że początkowo z usługi korzystali jedynie niszowi twórcy oraz osoby traktujące portal jako przechowalnie swoich prywatnych nagrań wideo w sieci. Prawdziwy „boom” nastąpił kilka lat później (około roku 2009). kiedy to YouTubem zainteresowały się osoby tworzące treści na półprofesjonalnym poziomie o wyższej rozdzielczości. Już w 2010 roku na YouTubie opublikowano dziennie ponad 90 tysięcy filmów, łącznie zajmujących 2,5 terabajta. W ostatnim czasie głośno było o sprawie zhakowanych i usuniętych teledysków znanych piosenkarzy. Z portalu zniknął między innymi najpopularniejszy na portalu plik Despacito, który jako pierwszy w historii istnienia YouTube’a osiągnął 5 milionów wyświetleń.

Źródło: XDA Developers