Szpiegostwo przemysłowe pełną parą. Prokuratora z Korei Południowej postawiła zarzuty 11 osobom, które są zamieszane w kradzież rozwiązań technologicznych Samsungach. Łupem złodziejów padły wszystkie informacje dotyczące sposobu produkcji składanych wyświetlaczy OLED. Technologia, nad którą Samsung pracował 6 lat, została sprzedana dwóm chińskim firmom.

Aktualnie wszyscy producenci smartfonów szykują się do wprowadzenia smartfonów ze składanymi ekranami. Niektórzy (jak właśnie Samsung) pracują nad własną technologią. Natomiast pozostali będą zmuszeni do kupna gotowych już rozwiązań. Koreańczycy spędzili długie lata na doskonaleniu autorskich rozwiązań. Sześć lat badań pochłonęło 130 milionów dolarów. Jednak prace te przyniosły konkretne owoce. Samsung już za kilka miesięcy wystartuje z masową produkcją składanego Galaxy F. Sprzęt ten nie będzie jednak tani. Aktualnie doniesienia na temat rewolucyjnego smartfona Koreańczyków wspominają o cenie na poziomie 2 tysięcy funtów brytyjskich, czyli około 9 600 zł. Nic dziwnego, że Chińczycy również są zainteresowani nową technologią. Firma, która w niedługim czasie nie będzie miała w swojej ofercie składanego smartfona, nie będzie mogła określać się mianem ważnego gracza na rynku urządzeń mobilnych.

Technologia Samsunga została sprzedana za prawie 14 milionów dolarów

Prokuratura zatrzymała już 11 osób. Są to pracownicy podwykonawcy Samsunga, którzy wykradli schematy składanych wyświetlaczy OLED Koreańczyków. Nielegalnie zdobyte dokumenty zostały sprzedane za niecałe 14 milionów dolarów. Jednak Samsung publicznie stwierdził, że opisany wyciek spowoduje dużo większe straty. Koreańczycy szacują, że kradzież technologi będzie kosztować ich aż 5,8 miliarda dolarów w ciągu najbliższych trzech lat.

Niektóre media wspominają również o sprzedaży urządzeń używanych do produkcji ekranów Samsunga. Przy czym nie wiadomo, czy jest to sprzęt dedykowany nowym zginanym wyświetlaczom OLED, czy może chodzi o ekrany z zakrzywionymi krawędziami.

Samsung infinity

Oskarżenia nie dotyczą tylko i wyłącznie szpiegostwa przemysłowego. Prokurator zaznaczył, że Samsung zainwestował ogromne pieniądze w badania prowadzone w Korei Południowej, co ma istotne znaczenie dla gospodarki tego kraju. Dlatego podejrzani są oskarżeni o działanie na szkodę państwa.

Źródło: CNN

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.