Stało się. Korea Południowa uruchomiła sieć 5G, a Samsung zaprezentował wideo-rozmowę z użyciem nowej technologii i prototypowego smartfona. Wygląda na to, że Koreańczycy już tak skrycie nie skrywają swoich cacek. Nowe urządzenia pojawiają się gościnnie na eventach, które dotyczą nowej technologi, a oczarowujące smartfony schodzą na dalszy plan. Czy właśnie tak wygląda Galaxy S10 z modemem 5G?

Samsung oraz Apple mieli do tej pory coś wspólnego. Obaj giganci starali się z wszystkich sił, żeby ich nowe smartfony nie ujrzały światła dziennego przed oficjalną prezentacją. Jednak Koreańczycy powoli odchodzą od tej reguły. Najpierw tajemniczy Galaxy F pojawił się na konferencji Samsung Developer Conference. Oczywiście był to kanciasty prototyp, który designem może dość znacznie różnić się od finałowego produktu. Jednak klienci Samsung już teraz wiedzą czego mogą się spodziewać. Kolejna niespodzianka miała miejsce z okazji uruchomienia komercyjnej sieci 5G w Korei Południowej. Oczywiście Samsung musiał zaznaczyć swój udział w tym wiekopomnym wydarzeniu. W końcu koreański gigant produkuje nie tylko smartfony, ale posiada również oddział odpowiedzialny za stacje bazowe i elementy sieci szkieletowej. Dlatego pracownicy Samsunga postanowili pokazać 5G działające na prawdziwym smartfonie.

Czy jest to Galaxy S10?

Osobiście jestem trochę zaskoczony. Spodziewałem się, że pierwszy smartfon 5G Samsunga będzie urządzeniem napakowanym nowymi rozwiązaniami. Tymczasem zobaczyliśmy smartfona, który na pierwszy rzut oka wygląda jak Galaxy S9. Na górze widoczna jest dość spora belka, która bez problemu pomieści przedni aparat oraz… skaner tęczówki. Dokładnie ten sam, który według ostatnich plotek miał zniknąć wraz z premierą Galaxy S10. Dodatkowo brakuje wyświetlacza z charakterystycznymi wcięciami, które zobaczyliśmy na Samsung Developer Conference. Jakbym miał obstawiać zakłady, to powiedziałbym, że Samsung pokazał nam właśnie wideo rozmowę na prototypowym Galaxy S9 z modemem 5G. Nie byłoby w tym nic dziwnego. Oppo również testuje nową technologię korzystając z obecnego na rynku Oppo R15. Ewentualnie Koreańczycy pokazali nam budżetową (tj. najtańszą) wersję Galaxy S10.

Galaxy S10 prototyp
Domniemany prototyp Samsunga Galaxy S10 z modemem 5G.

Źródło: Sparrow News

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.