Awarie internetu nie należą do najprzyjemniejszych. Dzisiaj klienci Orange mają problem z otwieraniem niektórych stron internetowych. Okazało się, że źródłem kłopotów jest awaria łączy poza granicami Polski, z których korzysta operator.

Dzisiaj po godzinie 21 klienci Orange zaczęli zgłaszać problemy z działaniem internetu. Raporty dotyczące awarii pochodzą od użytkowników z całej Polski. Mapa widoczna w serwisie DownDetector nie pozostawia żadnych złudzeń. Awaria jest ogólnopolska.

Orange awaria

Orange ma problemy z łączami poza granicami Polski

Sprawę szybko wyjaśnił Wojciech Jabczyński, Rzecznik Prasowy Orange Polska. Awaria dotyczy łączy znajdujących się poza granicami Polski, z których korzysta operator. Oznacza to, że klienci mogą mieć problemy z działaniem niektórych stron internetowych oraz usług korzystających z zagranicznych serwerów.

[AKTUALIZACJA] Już po awarii

Operator uporał się z awarią, która trwała mniej więcej 2 godziny.

Źródło: DownDetector, Twitter

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.