Ostatnio mogliście spotkać się z dziwnymi połączeniami z nieznanego numeru +48221043705. Po odebraniu słychać komunikat, który z pozoru przypomina telemarketingowy automat. Jednak nie warto się rozłączać. Jest to skierowana do właściciela telefonu informacja z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Rosnąca liczba osób ze zdiagnozowanym koronawirusem sprawiła, że GIS, czyli Główny Inspektorat Sanitarny, postawił na digitalizację procesów. Jednym z nich jest informowanie osób objętych kwarantanną w ramach zwalczania epidemii COVID-19. To właśnie do tego służą połączenia z numeru +48221043705.

221043705 – kto dzwonił?

Połączenia z tego numeru kierowane są wyłącznie do osób, które widnieją w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę. Jeżeli znajduje się on na liście nieodebranych połączeń, to powinniście skorzystać z infolinii GIS do kontaktu w sprawie koronawirusa. Służy do tego numer +48 22 25 00 115. Infolinia czynna jest całą dobę.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.