Sony Playstation 5 to konsola, na którą wiele osób czeka z utęsknieniem. Ta marka wzbudza niemałe emocje od bardzo dawna. To w końcu lider rynku tego typu produktów na świecie. Nic więc dziwnego, że gracze nie mogą się już doczekać, kiedy produkt pojawi się w sprzedaży. Na sam początek przydałaby się jednak prezentacja nowego gadżetu. Ta miała uszczęśliwić nas w najbliższym czasie. Może się jednak okazać, że nie nastąpi to tak szybko, jak przypuszczaliśmy.

Playstation 5 miało mieć swoją premierę już w ten czwartek. Zapewniam, że co niektórzy zaopatrzyli się już w popcorn, aby oglądać transmisję w sieci. Może się jednak okazać, że plany Sony ulegną zmianie. Wygląda na to, że ze względu na zdarzenia, jakie ostatnio ogarniają nasz świat, firma została zmuszona zmienić plany. Zacznijmy jednak może od początku, aby formalnościom stało się zadość.

Czy możliwości Sony Playstation 5 zobaczymy już w ten czwartek, 11 czerwca o godzinie 22:00?

Na ten czwartek, na godz. 22.00 zaplanowano premierę nowej konsoli Playstation 5. Nie było do tej pory wiadomo, czy pojawi się puszka, czy firma zrobi tylko i wyłącznie prezentacje możliwości urządzenia. Po sieci krążyły plotki, jakoby pokaz dotyczyć miał gier. Podobno transmisja ma byc w 1080p i 30 fps. A co do samego urządzenia? W sumie puszka jak puszka — Sony nie zmienia konwencji od lat, więc znów pewnie będzie czarna, mała i zmieści się w półce pod telewizorem. Jest pewna nutka niepewności i ciekawości, która woła: “Ale zobaczył(a)byś ją”.

Niestety, ze względu na światowe problemy pokaz urządzenia Sony Playstation 5 się nie odbędzie.

Niedawno firma poinformowała o tym na swoim oficjalnym koncie Twittera. Muszę przyznać, że powoduje to smutek w moim konsolowym sercu. Ostatnio pandemia pokrzyżowała już niejedne plany, ale tym razem to nie jej wina. Na portalu społecznościowym firmy możemy przeczytać: “Postanowiliśmy przełożyć wydarzenie PlayStation 5 zaplanowane na 4 czerwca. Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani zapowiedziami gier na PS5, nie uważamy jednak, by to był odpowiedni czas na świętowanie i na razie chcemy się wstrzymać, i pozwolić usłyszeli ważniejszym głosom być usłyszanym”. Powodem zmiany planów są ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych, które poruszyły już cały świat. Od kilku dni odbywają się tak nieprzerwanie protesty. Oczywiście, nowa data premiery nie jest jeszcze znana.

Nie tylko premiera Sony Playstation 5 została przełożona.

Google, które przełożyło zaplanowaną na środę prezentację Androida 11. Ten rok nie należy jednak do najszczęśliwszych dla branż IT (i nie tylko). Pożary, pandemia, a teraz protesty w USA — a dopiero mamy połowę roku.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.