Fani gier RTS nie mają zbyt dużego wyporu spośród pozycji dostępnych na platformy mobilne. Dlatego właśnie Electronics Arts postanowiło skorzystać z serii Command & Conquer, żeby dotrzeć do fanów strategii czasu rzeczywistego szukających przyzwoitej gry mobilnej. Command & Conquer: Rivals może wydawać się być klonem Clash Royale, ale fani klasyki również powinni znaleźć coś dla siebie.

Gry mobilne z definicji różnią się od gier przeznaczonych na komputery oraz konsole. Odróżnia je nie tylko średnica wyświetlacza oraz mechanika sterowania, ale również podejście do rozgrywki. Nikt nie oczekuje od graczy mobilnych, żeby znaleźli czas na ponad godzinny mecz PvP. Dlatego właśnie twórcy Command & Conquer: Rivals musieli zastanowić się nie tylko nad interfejsem, ale również nad mechaniką rozgrywki. Nowa mobilna gra RTS nastawione jest na pojedynki PvP 1-on-1, które trwają od 2 do 5 minut. Dzięki temu gracze będą mogli sięgnąć po Command & Conquer: Rivals podczas krótkiej przerwy w pracy, czy też jadąc tramwajem. Cała rozgrywka sprowadza się do przejęcia kontroli nad wyrzutnią rakiet. Zwycięstwo zapewnia dwukrotne wystrzelenie pocisku w bazę przeciwnika. Jednak żeby to zrobić, to najpierw trzeba zdobyć tiberium oraz wyszkolić odpowiednie jednostki. Poniżej znajdziecie 10-minutowe nagranie, które prezentuje 2 krótkie mecze.

Command & Conquer: Rivals jest już dostępne w wersji wczesnego dostępu prealfa

Studiu zależy na zebraniu opinii od graczy, Dlatego właśnie wraz z zapowiedzią Command & Conquer: Rivals, gra została udostępniona na zasadzie testów prealfa. Żeby w nią zagrać, należy posiadać urządzeniem z Androidem oraz konto zarejestrowane w amerykańskim Google Play. Gra zostanie również udostępniona na urządzenia Apple. Jednak data premiery na systemy iOS nie została jeszcze podana. Nie znamy również daty ogólnoświatowej premiery dla Androida. Ci, którzy chcieli oszukać system i zainstalowali wersję beta Command & Conquer: Rivals z APKMirror, będą zawiedzeni. Po uruchomieniu gry pojawi się im błąd 403. W ten sposób EA ogranicza liczbę graczy biorących udział w testach, co zminimalizuje ryzyko wystąpienia problemów technicznych związanych z wydajnością serwerów.

Command Conquer Rivals error 403

Tym, którym nie jest dany udział w testach, pozostaje obejrzenie gameplay’ów dostępnych w sieci.

W sieci dostępne jest również nagranie, które oprócz oficjalnego trailera zawiera prezentację dostępnych w grze dowódców.

This slideshow requires JavaScript.

Źródło: EA

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.