Gry MMO wciąż cieszą się sporą popularnością. Jeśli chcesz zacząć przygodę z fantastycznymi światami, które budowane są przede wszystkim przez społeczność, lub myślisz nad podjęciem przygody w kolejnym tytule – ten przegląd gier MMO jest dla Ciebie!

Guild Wars 2

Guild Wars 2 to gra, która ma swoich fanów w wielu krajach, w tym w Polsce. Fabuła osadzona jest na kilkaset lat po wydarzeniach z głównej serii. W Guild Wars 2 mamy dostęp do licznych opcji zmian wyglądu naszej postaci, ciekawej historii, wielowątkowych misji fabularnych, pięciu ras, ośmiu profesji i sporego świata. Gra cieszy się sporym zainteresowaniem w Polsce. Nie powinno być więc większego problemu ze znalezieniem odpowiedniej grupy do grania. Gra dostępna jest jako one-time-purchase. Możemy też dokonywać zakupów w grze, które skupiają się na przedmiotach kosmetycznych.

Albion Online

Albion Online jest stosunkowo „świeżą” produkcją, zwłaszcza na tle innych dostępnych w tym zestawieniu. Pomimo tego nie charakteryzuje się wcale najlepszą grafiką czy innowacyjnością. Jest to gra, która stawia na mechanikę, szczególnie handel i budowę. W Albion Online to gracze mają decydujący wpływ na to, jak wygląda świat. Tworzą oni budowle – sklepy, domy i warsztaty, a także prowadzą wojny obejmujące cały serwer. Albion Online to gra, która wciąż się rozwija. Wygląda na to, że jeszcze jednak daleko jej do innych tytułów MMO. Na pewno jest to tytuł warty uwagi, przede wszystkim dla fanów gier z mocnym ekonomicznym i strategicznym akcentem.

Eve Online

Żaden przegląd gier MMO nie byłby kompletny wśród klasycznego tytułu Eve Online. Gra została stworzona w roku 2003 i od tamtej pory zgromadziła ogromną społeczność. Ciekawym aspektem grania w Eve Online jest możliwość odkrywania wielu historii, które były dziełem samych graczy. System handlowy i mechanika gry pozwalają na naprawdę wiele, a niektóre bitwy PVP pozostaną na długo w sercach graczy. Eve Online to nie jest gra, którą można do czegokolwiek porównać. Charakteryzuje się bardzo unikatowym światem, który po prostu trzeba odwiedzić.

TERA

TERA jest ciekawą grą MMO, która wykonana jest w typowo koreańskiej stylistyce. Jest to propozycja dla fanów serii Lineage lub gier jRPG. TERA dysponuje innowacyjnym systemem walki, ciekawym systemem politycznym i unikatową grafiką, a także całkowicie przerysowaną (i momentami zabawną) fabułą. Dużym plusem produkcji jest dostępność za darmo. Nie jest to jednak gra dla każdego – jeśli nie możesz przeżyć cukierkowej, dalekowschodniej stylistyki, raczej nie będziesz się dobrze czuć w tym tytule.

Elder Scrolls Online

Chociaż dziś Bethesda coraz gorzej radzi sobie z zaufaniem graczy, The Elder Scrolls Online wciąż jest bardzo ciekawym tytułem MMO. W grze znajdziemy standardowe klasy, które mają swoje odpowiedniki w niemalże każdym MMO. Wcielimy się też w przedstawiciela jednej z ras przemierzających Tamriel. Fani serii Skyrim zdecydowanie powinni spróbować swoich sił w The Elder Scrolls Online. Jest to gra nastawiona na fabułę, eksplorację, PvE i ogromne tryby PvP.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic to najpopularniejsza gra MMO w świecie Gwiezdnych Wojen. Wcielamy się w niej w sympatyka Sithów lub Jedi i bierzemy udział w wojnie, która na zawsze zmieni wygląd galaktyki. W grze możemy podróżować pomiędzy planetami, rozwijać naszą postać, brać udział w bitwach kosmicznych i zwiedzać świat, który przepełniony jest antycznymi imperiami, ciekawostkami i zagadkami. Gra została stworzona przez BioWare i wykorzystuje silnik HeroEngine. Łatwo więc odnajdą się w niej gracze klasycznego Mass Effecta – wiele elementów graficznych i interfejsu jest wspólne, chociaż oczywiście zmodernizowane.

World of Warcraft i World of Warcraft Classic

Nasz przegląd gier MMO zamyka kolejny klasyczny tytuł. World of Warcraft to legendarna gra MMO, która miała ogromny wpływ na rozwój tego sektora branżowego. Grając w WoW, nie będziemy czuć się samotni, gdyż polska społeczność ma się świetnie w świecie Azeroth. Główne zalety World of Warcraft to niskie bariery wejścia – prosty interfejs, przyjazna grafika i łatwe mechaniki. Z drugiej strony dostępny jest też trudny content na maksymalnym poziomie, ciekawy system handlu (pozwala on na zarabianie salda Battle.net, dzięki czemu możemy kupować inne gry Activision Blizzard) i inspirująca (chociaż zagmatwana) historia.