No i znów zahaczamy o świat fantastycznych stworków, zwanych Pokemonami. Tym razem developerzy Pokemon Go Zgotowali graczom kolejną niespodziankę, czyli Ultra Bonus Event.

Gracze nie mogli się doczekać, aby w końcu poznać najważniejszą nagrodę, jaką można było zdobyć podczas wszystkich trzech live eventów tego lata. Niedługo będziemy mogli dołączyć do fascynującego wydarzenia, czyli Ultra Bonus Event.

Ten, kto śledzi na bieżąco informacje, wie już, że ma stronie Pokemonlive pojawiła się ciekawa notka.

Oczywiście, dotyczy ona nowego eventu. Trzeba przyznać, że Niantic tym razem poszalało i zafundowało swoim graczom naprawdę ciekawe i interesujące wydarzenie, które znów może przyciągnąć tłumy przed telefony. Na pokemonlive.com możemy przeczytać:

Trenerzy,

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wielu z was ciężko pracowało, aby spełnić wszystkie cele globalnego wyzwania profesora Willowa! Podczas czerwcowej imprezy w Dortmund, czyli Safari Zone, Pokémon GO Fest w lipcu oraz imprezy Yokosuka Safari Zone w sierpniu, trenerzy z całego świata wykonywali szereg zadań badawczych dla profesora Willowa z poświęceniem i entuzjazmem. A teraz nadszedł czas, aby świętować ze specjalne wydarzenie Ultra Bonus! 

Najpierw, od dnia 13 września od godziny 1:00. (PDT), trenerzy na całym świecie będą mogli spotkać trzy Legendarne Pokémony pierwotnie odkryte w regionie Kanto! Będą to Articuno, Zapdos i Moltres, które pojawiać się będą w Raid Battles do 20 września. A jeśli masz szczęście, możesz spotkać ich Shiny formy. Ponadto, Pokémony pierwotnie odkryte w regionie Kanto pojawiać się będą częściej na całym świecie oraz w Raid Battles do 30 września!

Jest coś jeszcze! 20 września o godzinie 1:00. (PDT), Mewtwo po raz pierwszy pojawi się na Raid Battles! Mewtwo wcześniej był dostępny tylko dla Trenerów zaproszonych do EX Raids, ale teraz wszyscy Trenerzy będą mogli rzucić wyzwanie temu Legendarnemu Pokémonowi typu Psychicznego i to do dnia 23 października do godziny 1:00 p.M. (PDT). Przygotuj się i nie przegap okazji, aby spotkać tego potężnego Pokémona, zanim zniknie! Na koniec jeszcze jedna szczególna niespodzianka: Farfetch’d, Kangaskhan, Mr. Mime i Tauros dołączą do Pokémonów formy Alola. Bedzie można jest znaleźć  w jajku 7 km do końca września!  Te pokemony nie migrowały do zbyt wielu części świata, tak więc nie przegapcie szansy na wysłanie prezentów do przyjaciół i umożliwienie im ukończenia pokedexu z Kanto! 

Dziękujemy wam, trenerzy, za wspólną pracę przy badaniach profesora Willowa. Jest jeszcze wiele do zobaczenia i sporo nowych pokemonów do odkrycia.

Zespół Pokemon GO

No muszę przyznać, że jest o co walczyć.

Aż sam się zaciekawiłem i chyba znów sięgnę po swoją komórkę. Wygląda na to, że od pojutrze, czeka nas naprawdę wiele atrakcji w grze Pokemon Go. I wszystko za sprawą nowego wydarzenia, czyli Ultra Bonus Event. Postaram się teraz podsumować powyższy list kilkoma najważniejszymi informacjami, które sobie wypunktujemy:

  • Ultra Bonus Event zaczyna się 13 września w Stanach Zjednoczonych, a u nas 14 września. 
  • Trwać będzie on do dnia 20 września.
  • W tym czasie w Raid Battle będzie można zdobyć trzy Legendarne Pokemon z regionu Kanto, czyli Zaptosa, Moltersa i Atricuno. 
  • Te Legendarne Pokemony będzie można spotkać także w wersji shiny. 
  • Od 13 września ( w Polsce 14 września) do 30 września w trakcie codziennego łapania będzie więcej Pokemonów z Kanto do złapania. 
  • Od 20 września (w Polsce od 21 września) do 23 października w raidach będzie dostępny Legerdarny Pokemon Klon, czyli Mewtwo;
  • od 13 września (godzina 22:00) do końca miesiąca w jajkach 7 km będzie można wychodzic regionalne Pokemony, nawet te które nie są dostępne na naszym kontynencie, czyli Farfetch’d, Tauros, Mr. Mime i Kangaskhan.
  • Nie wiemy jeszcze czy w tzw. EX Raidach pojawi się nowy boss – nie ma na ten temat informacji.

Są to naprawdę ciekawe informacje, ale to nie wszystkie nowoście, jakie przynosi nam Pokemon Go.

Producenci Pokemon Go wprowadzili do wersji beta System Dodawania Pokestopów.

Już niedługo tak długo wyczekiwana funkcjonalność pojawi się, w grze Pokemon Go. Na te chwile jest ona testowana w takich krajach, jak Brazylia i Korea Południowa. Nie mam pojęcia, dlaczego akurat takie kraje — zapewne odbyła się jakaś developerska loteria. Dzięki tej funkcjonalności to trenerzy będą mogli zgłaszać lokacje w Pokemon GO. Oczywiście, zgłoszenia te podane będą wcześniejszej weryfikacji i ocenie, zanim zostaną przyjęte do gry.

Na sam początek będą jednak wprowadzone pewnie ograniczenia.

Moduł ten będzie dostępny tylko dla graczy z 40 poziomem (wyłączając konta z wiekiem ustalonym poniżej 13 roku życia) w Brazylii i Korei Południowej. Ci, którzy spełnią te wstępne wymagania, będą mogli nominować potencjalne PokeStopy, wysyłając zdjęcia oraz opisy ich lokalizacji. Cały proces dodawania PokeStopów opisany będzie w Centrum Pomocy. Niantic obiecuje też, że powoli program rozszerzany będzie na inne kraje i prosi o czujność. Nie jest bowiem powiedziane, jaki kraj i kiedy dostanie aktualizację. Co do oceny miejsc, to okazuje się też, że lokalizacje będą oceniać uczestnicy Operation Portal Recon z Ingressa, a nie gracze Pokemon GO. Jestem bardzo zadowolony z takich zmian. W końcu opustoszałe miejsca wypełnione będą PokeStopami.

 

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.