Apple kilka dni temu potwierdziło występowanie dość ciekawego błędu w telefonach iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus. W zasadzie oba smartfony różnią się jedynie rozmiarem ekranu, zatem oczywiste jest, że cierpią na te same przypadłości. Na czym polega problem?

Zgodnie z problemem opisanym przez Apple na ich stronie wsparcia technicznego, problem dotyczy jedynie osób, które ręcznie zmieniły godzinę bądź strefę czasową podczas podróży. Co się wtedy dzieje? Niestety, zauważyć można brak aktualizacji wskaźnika naładowania akumulatora, co może doprowadzić do “niespodziewanego” rozładowania się telefonu. Na szczęście, problem ten można bardzo łatwo rozwiązać w kilku krokach:

  1. Zrestartuj swój telefon.
  2. Przejdź w Ustawienia -> Ogólne -> Data i czas oraz upewnij się, że opcja Ustaw automatycznie jest włączona.

Pamiętaj, że funkcja ta nie bazuje na sygnale GPS, tylko oparta jest o informacje dotyczące czasu przesyłane przez stacje bazowe operatora. Korzystanie z niej nie powoduje również zużycia pakietu danych oraz nie generuje żadnych kosztów. Niestety, operatorzy w niektórych krajach nie wspierają tej funkcji. Na szczęście, są to pojedyncze przypadki 🙂

Ciekawe jest to, że błąd ten został odkryty pół roku temu, a Apple dopiero teraz go potwierdziło. Należy mieć tylko nadzieję na to, że poprawka opisanego problemu znajdzie się w nadchodzącym iOS 9.3.