iPhone SE, który pokazał się na rynku w 2016 roku, był bardzo udanym modelem. Aż dziw bierze, że Apple nie zdecydowało się jeszcze na premierę jego następcy. Jednak ostatnie plotki sugerują, że już niedługo to się zmieni. iPhone SE 2 ma pokazać się w sklepach w pierwszym kwartale przyszłego roku, a jego cena ma być poniżej 2 tysięcy zł.

Wygląda na to, że ktoś z szefów w Cupertino zauważył, że ciągłe zwiększanie ceny nowych iPhone’ów, nie jest dobrym rozwiązaniem. Co prawda takie podejście pozwala na uzyskanie większego zysku ze sprzedaży pojedynczego egzemplarza. Jednak ciągły wzrost cen przyczynia się do zmniejszenia sprzedaży. Dlatego też wprowadzenie najpierw na rynek ciut tańszego iPhone XR, a później iPhone 11, okazało się strzałem w dziesiątkę. Przy czym nie rozwiązuje do wszystkich problemów. Są jeszcze użytkownicy, którzy nie przepadają na coraz to większymi smartfonami. To właśnie do nich skierowany był pierwszy iPhone SE. W wielkim skrócie Apple wzięło wtedy obudowę z iPhone 5s i umieściło w niej chipset z iPhone 6s. Dodatkowo inżynierowie Apple zastosowali nowszy aparat, co wystarczyło, żeby do iPhone SE przekonać całą rzeszę klientów. Dlatego sporo osób czekało na prezentację iPhone SE 2. Niestety jeszcze się tego nie doczekali.

iPhone SE 2 ma kosztować mniej niż 2 tysiące zł

Już jakiś czas temu pojawiły się plotki dotyczące specyfikacji oczekiwanego iPhone SE 2. Według analityka Ming-Chi Kuo projekt nowego smartfona Apple ma bazować na iPhonie 8. W skrócie oznacza to zastosowanie wyświetlacza o przekątnej 4,7 cala. Oczywiście w środku ma znajdować się chipset Apple A13 Bionic znany z iPhone 11. Jednak baza wywodząca się z iPhone 8 oznacza brak Face ID oraz bezramkowej konstrukcji. Przy czym nie ma tutaj tego złego, co by na dobre nie było.

Największą zaletą iPhone SE 2 ma być niezwykle niska cena. Według analityka Ming-Chi Kuo jego ceny mają zaczynać się od 399 dolarów. Oznacza to, że model ten może kosztować w Polsce mniej niż 2 tysiące zł.

Źródło: Apple Insider

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.