Było już kiedyś o znakach, które resetowały iPhone i iPady. Wystarczyło na przykład odebrać SMS lub MMS, w którym to znajdował się ów felernych ciąg znaków i nasz sprzęt dostawał świra. Znaleźli się i tacy, co testowali te znaki na swoim sprzęcie specjalnie. Mamy na nadzieję, że amatorów tego błędu, o którym napisze, dzisiaj raczej nie będzie.

Jeżeli posiadacie iPhone’a lub iPada, to uważajcie na datę, jaką ustawiacie, nawet dla zabawy. Tym razem skutki testowania tego błędu mogą nie być tak lapidarne, jak w przypadku zwykłego resetu smartfona. Chodzi o datę 1 stycznia 1970. Wybranie jej, jako daty w ustawieniach iPhone lub iPad może spowodować całkowitą destrukcję naszego urządzenia mobilnego. Nasz sprzęt zmieni się w totalnie bezużyteczną cegłówkę, a tego chyba nie chcemy. Jeżeli jednak jesteście mocno uparci i chcecie testować ten błąd, to dodam, że aby zadziałał po tej czynności, należy smartfon wyłączyć i włączyć raz jeszcze. Broń Was też przed robieniem takich dowcipów znajomych. Nawet jeżeli drażni Was to, że noszą jabłko w kieszeni, to nie jest odpowiednia zemsta.

Bug ten pojawia się na iPhone’ach, iPadach, a nawet iPodach z 64-bitowymi procesorami, które zainstalowane mają iOSa 8 lub 9. Zatem będzie to także iPhone 5S i nowszych, iPad Air, iPad mini 2 oraz iPod Touch z 2015 roku. Oczywiście, żeby formalności stało się zadość i abyście jednak nie próbowali tych ustawień na swoich telefonach znalazłem dla Was filmik demonstrujący działanie buga.