Jak informują nas najnowsze informacje z internetu. prezes Apple Tim Cook został zauważony wokół kampusu firmy z prototypem nowego zegarka firmy Apple. Wersja ta, jak mówią najnowsze plotki, nowy smartwatch wkrótce może otrzymać monitor cukru we krwi, który z pewnością będzie mógł pomóc milionom osób cierpiących na cukrzycę.

Jak się dowiadujemy, Apple z dość dobrym skutkiem próbował sprzedawać urządzenia tylu Apple Watch. Minęło też trochę czasu, więc gigant w końcu ujawnił dane statystyczne swoich urządzeń. Jakby nie patrzeć, okazało się, że Apple Watch, stał się najbardziej popularnym na świecie noszonym urządzeniem. Wkrótce może okazać się, będzie on stanowił jedną z ważniejszych części naszego życia.

Czy śledzenie naszego poziom cukru we krwi w urządzeniach Apple Watch spełni swoje zadanie?

Według raportu CNBC prezes Tim Cook był widziany wokół kampusu firmy Apple mając na ręce nową wersję smartwatcha z podłączonym monitorem glukozy lub cukru we krwi. Jakby nie patrzeć, ten prototyp mógłby zostać włączony do kolekcji nowych modeli Apple Watch, co może stać się dla wielu osób nieinwazyjnym sposobem sprawdzania swojego poziomu cukru we krwi. Sam Cook powiedział podczas ceremonii na Uniwersytecie Glasgow w lutym, że “przez kilka tygodni nosił ciągły monitor glukozy”. Cukrzyca jest jedną z najczęstszych chorób, która liczy sobie 422 miliony zdiagnozowanych. Jako taki, inteligentny czujnik, który może monitorować stężenie glukozy, będzie naprawdę poprawą w stosunku do bardziej konwencjonalnych, inwazyjnych i opornych metod monitorowania glukozy.

Co czeka nas dalej?

Apple nie jest pierwszym, który pracuje nad tego typu technologiami, które będą mogły pomóc osobom chorym między innymi na cukrzycę. Inne badania przeprowadzone przez Apple obejmują także inteligentną soczewkę kontaktową, która może monitorować poziom glukozy oraz podawać propozycje leków. Istnieje również aplikacja, która pozwoli pacjentowi na regulowanie komórek wytwarzających insulinę za pomocą smartfona. Wszystkie te informacje pokazują, jak cała branża zajmująca się zdrowiem korzysta z najnowszych osiągnięć technologicznych.

Źródło: MyApple

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.