Niedawno pisałem o nowym smartfonie od Apple, a dokładnie o Apple iPhone 5SE. Ta czterocalowa zabaweczka pojawi się w sklepach już w marcu. Nie trzeba będzie na nią długo czekać. Wielbiciele nadgryzionego jabłka poczekają sobie jednak na Apple Watch 2. Ten gadżet ukaże się w sprzedaży dopiero we wrześniu. 

Premiera Apple Watch 2 to okazja dla firmy z Cupertino do przezentacji aktualizacji watchOS do wersji 2.2. Z tego, co informuje Apple, to drugie wydanie platformy znacząco uatrakcyjniło Apple Watcha. Doczekamy się też zmian sprzętowych, na które wielu fanów czekało. Chodzi o nową ofertę kolorystyczną pasków do smartwatcha. Wykonane mają zostać z zupełnie nowych materiałów. Największy news jest jednak inny. W ich projektowaniu mają uczestniczyć (uwaga)…FIRMY ZAJMUJMĄCE SIĘ MODĄ. Tyle odnośnie do design. Co w takim razie przyniesie nam watchOS 2.2? Dodane zostaną nowe funkcje w aplikacji Map. Możliwe stanie się połączenie wielu Apple Watchy z jednym iPhonem. Trzeba przyznać, że jest to ciekawa funkcja, chociaż mnie bardziej zainteresowałaby funkcja odwrotna, czyli połączenie kilku iPhone do jednego smartwatcha. Taką funkcjonalność doceniliby userzy, którzy mają więcej niż jednego iPhone.

Konferencja Apple, na której Apple Watch 2 zostanie zaprezentowany, odbędzie się 14 marca. Jednak nie wiadomo, czy się odbędzie. Powodem są plany Apple. Firma z Cupertino pragnie posiadać co najmniej trzy tematy do zaprezentowanie, a ma tylko dwa na tę chwilę: pierwszym i drugim są oczywiście iPhone 5SE oraz Apple Watch. Trzecie miały być nowe iPady, ale prace nad nimi jeszcze trwają.

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.