Od premiery tegorocznych iPhone’ów dzieli nas jeszcze osiem miesięcy. Pomimo tego już zaczynają pojawiać się pierwsze informacje na temat tego, co ujrzymy w najnowszych smartfonach Apple’a.

iPhone XI Max z potrójnym aparatem

iPhone XI Max, którego nazwa kodowa to D43, będzie wyposażony w trzy obiektywy głównego aparatu. Podobnie jak w modelu XS Max, ujrzymy tu standardowy czujnik oraz obiektyw wąskokątny. Do tego dodany zostanie aparat o szerokim kącie widzenia, który pozwoli na bliższy i bardziej dokładny zoom.

iphone xi max potrójny aparat

Nowy układ aparatu ma być dostępny tylko w największym modelu. Zwykły iPhone XI otrzyma bardziej tradycyjny podwójny aparat, podobny jak w iPhone X i XS. Taki sam układ zostanie umieszczony w następcy modelu XR. Wszystkie nowe smartfony Apple’a otrzymają ulepszoną wersję Live Photos i zaktualizowane czujniki Face ID.

iOS 13 z trybem ciemnym i nowymi funkcjami dla iPadów

Oczywiście przed premierą nowych smartfonów firmy z Cupertino wydana zostanie nowa wersja systemu iOS, która zostanie zaprezentowana podczas czerwcowej konferencji WWDC. Jeszcze nie wiemy, jakich funkcji możemy spodziewać się w nowej edycji mobilnego systemu Apple’a. Na razie potwierdzono jedynie obecność trybu ciemnego, który ułatwi korzystanie z urządzenia w nocy.

Garść nowości otrzymają za to właściciele iPadów. Wśród nich znajdą się odnowiony ekran główny, poprawki w zarządzaniu plikami oraz aktualizacja funkcji CarPlay.

Za rok Apple skupi się na aparatach 3D

Początkowo ulepszone aparaty 3D miały trafić już do tegorocznych iPhone’ów, jednak na tę nowość będziemy musieli poczekać jeszcze rok. Następna generacja smartfonów Apple’a będzie wyposażona w aparat 3D na tylnym panelu urządzenia, który będzie mógł skanować obiekty oddalone o nawet 4,5 metra. Dla porównania – zasięg widoku obecnej implementacji Face ID to 25–50 cm. Nowy system będzie korzystał ze specjalnych laserowych czujników i posłuży głównie do wzbogacenia funkcji AR.

Źródło: Bloomberg